Про це повідомила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.
Наша пенсійна система, як і системи багатьох інших країн, передбачає декілька складників: солідарну, обов’язкову накопичувальну, добровільну накопичувальну, ще хочемо запровадити професійну накопичувальну систему.
За її словами, пенсійне накопичення зменшить податкове навантаження на працедавців.
Тоді людина зможе накопичити ще щонайменше 20% свого заробітку впродовж життя. І це вже разом становитиме 60%. А якщо добровільні накопичення порахувати і для тих, у кого буде професійна система, то ми отримаємо не менше як 60% покриття пенсією доходу, який людина отримувала, працюючи. Це добре заміщення на рівні стандартів ЄС і всіх розвинених країн.
Натомість у липні перший заступник голови комітету ВРУ з питань соціальної політики Михайло Цимбалюк в ефірі КИЇВ24 розповів, що якщо в Україні ухвалять закон про накопичувальну пенсійну систему, то найближчі 10-15 років вона не запрацює.
Пенсійна реформа в Україні
Зазначимо, що наразі в Україні проживає понад 10 мільйонів пенсіонерів. Майже три мільйони з них продовжують працювати. За даними Пенсійного фонду, середня пенсія в Україні менша прожиткового мінімуму.
Наприкінці вересня 2023 року прем’єр-міністр України Денис Шмигаль анонсував пенсійну реформу на 2024 рік. Її мета — довести рівень пенсій до 30-50% середньої зарплати в країні та зрівняти старі й нові пенсії. Уряд України активно працює над реформуванням пенсійної системи, щоб підвищити розмір виплат та покращити життя людей. Одним із ключових елементів цієї реформи є запровадження накопичувальної пенсії.
Як розповів нардеп Ярослав Железняк, найближчим часом пенсійної реформи не буде. Бо в останньому Меморандумі Міжнародного валютного фонду чітко вказано, що можливості запровадження другого рівня пенсійної системи будуть переглядатися, коли для цього будуть сприятливі економічні умови.