Про це йдеться у дослідженні Depaul Україна.
Мобілізація та звільнення з військової служби можуть стати важливими факторами зростання рівня бездомності в Україні. Згідно з дослідженням, мобілізація може призводити до відходу багатьох чоловіків у “тінь”. Ті, хто бояться призову, уникають офіційного працевлаштування, не звертаються за медичною чи соціальною допомогою або навіть переховуються. Це ускладнює їхню здатність заробляти гроші та забезпечувати гідний рівень життя, що підвищує ризик бездомності.
“За даними парламентського комітету з питань економіки, 3,7 мільйона з 11 мільйонів українських чоловіків у віці 25-60 років підлягають призову на військову службу. Згідно з опитуванням, яке провела українська дослідницька агенція Info Sapiens, 48% чоловіків не готові йти воювати, а 18% не визначились”, – йдеться у дослідженні.
Крім того, звільнення з військової служби також може збільшити ризик бездомності, особливо для ветеранів, які брали участь в активних бойових діях. Вони можуть страждати від депресії, тривожності, посттравматичного стресового розладу (ПТСР) та інших ментальних проблем. Це ускладнює їхню адаптацію до мирного життя і підвищує ймовірність бездомності.
У дослідженні зазначено, що наразі лише 2% опитаних є ветеранами війни, але очікується, що ця цифра зростатиме. Ветерани, як правило, мають вищий ризик стати безхатченками, і в наступні роки Україна може зіткнутися зі збільшенням кількості бездомних ветеранів та їхніх сімей.