Кабінет Міністрів постановив, що під час мобілізації або воєнного стану строк дії висновку військово-лікарської комісії про придатність до військової служби становить один рік. У мирний час строк дії такого висновку становить п’ять років.

КИЇВ24
Фото з відкритих джерел

Про це йдеться в постанові Кабміну від 16 травня 2024 р. № 560

У разі проходження резервістами та військовозобов’язаними медичного огляду під час мобілізації та/або воєнного стану строк дії довідки з висновком щодо придатності до військової служби віднині становить один рік.

Згідно з постановою уряду, особи, які не проходили медичний огляд або в яких закінчився строк дії рішення (постанови) про придатність до військової служби, направляються на ВЛК.

Громадяни України, які після оголошення мобілізації прибули до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для уточнення своїх облікових даних, на медичний огляд не направляються. На огляд викликатимуть повісткою тих українців, які вже уточнили свої облікові дані.

Мобілізація в Україні: деталі нового закону

Новий закон про мобілізацію набув чинності з 18 травня 2024 року. Протягом наступних 60 днів всі військовозобов’язані чоловіки мають оновити свої дані у ТЦК. Якщо вони цього не зроблять, їх можуть притягнути до відповідальності.

4 травня скасували статус «обмежено придатний» для військовозобов’язаних. А ті чоловіки, які отримали його раніше, мають 9 місяців, аби повторно пройти ВЛК і потрапити у категорію «непридатних» або «придатних» до військової служби. Про те, як визначатимуть придатність військовозобов’язаних за оновленими нормами, читайте в матеріалі КИЇВ24.

9 травня Верховна Рада України затвердила збільшення штрафів для ухилянтів. Порушники мобілізаційного закону платитимуть державі від 3400 до 25 000 грн. Штрафи накладатимуть впродовж трьох місяців з дня виявлення правопорушення, але не пізніше одного року з моменту його вчинення.

Зазначимо, відповідно до нових норм усі військовозобов’язані мають уточнити свої дані у ТЦК, включно з тими, хто має бронювання. Крім цього, бізнес зобов’яжуть не тільки вести військовий облік, а й забезпечувати вручення повісток. Детальніше про вручення повісток на роботі — читайте за посиланням. 

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

    Останні новини

    Погода
    Більше новин