Про це розповів народний депутат від фракції «Голос» та голова комітету Верховної Ради України з питань свободи слова Ярослав Юрчишин.

Він також показав, як виглядає тепер спроба скористатися застосунком на службових пристроях для народних депутатів.

Нагадаємо, 7 жовтня Рада національної безпеки та оборони України рекомендувала обмежити використання телеграму для апарату Верховної Ради.

Національний координаційний центр кібербезпеки РНБО пропонував вжити таких заходів:

  • обов’язкова двофакторна авторизація та скасування синхронізації контактів. Також необхідно блокувати доступ до комп’ютера, якщо залишаєте його без нагляду, аби сторонні особи не змогли отримати доступ до вашого акаунту;
  • заборона передачі даних, які використовуються в роботі, та службової комунікації у телеграмі;
  • заборона встановлювати і користуватися клієнтом телеграму на службових комп’ютерах або особистих комп’ютерах, які використовуються в службовій діяльності;
  • блокування роботи месенджера відбувається за допомогою технічних та
    програмних засобів, проводиться фіксування запитів на несанкціоновані спроби
    підключення до сервісу.

Заборона месенджера «Телеграм» в Україні

Розмови про закриття телеграму активно відновили, коли у Франції 24 серпня 2024 року був затриманий засновник месенджера Павло Дуров. Водночас президент України Володимир Зеленський 27 серпня 2024 зазначив, що тимчасове затримання Дурова ніяк не впливає на роботу месенджера в Україні.

Вже 20 вересня 2024 року Рада національної безпеки й оборони прийняла рішення про обмеження використання телеграму в органах державної влади, військових формуваннях та на об’єктах критичної інфраструктури.