Про це йдеться у матеріалі The New York Times.

Боячись, що призов на військову службу є квитком в один кінець до кривавої окопної війни, чоловіки проводять дні, сидячі вдома. Російські війська наступають по усьому фронту, українська армія шукає додаткові сили й для цього оголошує широкомасштабну мобілізацію. І хоча багато чоловіків відгукнулися на призов, деякі з них все ж намагалися ухилитися від повісток.

“Ще до останньої мобілізації тисячі чоловіків покинули країну, щоб уникнути служби, деякі з них перепливли річку, що відокремлює Україну від Румунії. Зараз, коли офіцери нишпорять по містах країни, щоб призвати чоловіків призовного віку, яким зараз від 25 до 60 років, багато людей, … переховуються, боячись, що призов — це квиток в один кінець на лінію фронту”, — пише видання.

У ЗМІ також пишуть, що незрозуміло, скільки чоловіків ховається, але у великих містах, таких як Київ та Львів, є великі групи у соцмережах, де чоловіків сповіщають про переміщення ТЦК. Такі групи нараховують десятки тисяч членів.  Водночас військові аналітики кажуть, що українським військам часто бракує належної підготовки, через що Києву важко утримувати свої позиції, оскільки їх швидко відправляють у бій, щоб компенсувати бойові втрати.

“Наприкінці минулого літа потреба в додаткових солдатах стала очевидною, після того, як контрнаступ України провалився і російські війська посилили свої атаки”, – резюмує видання.

Потреба у нових бійцях настільки нагальна, що поки ані уряд, ані міністерство оборони не можуть сказати, коли буде проведена демобілізація бійців, які воюють з 2022 року. Якщо темпи мобілізації будуть такими ж, як були – тоді про це зможуть говорити лише восени 2024 року. Однак голова МВС України зазначив, що поки що таких умов для демобілізації немає взагалі, адже є загроза обвалу фронту.