Про це повідомляє пресслужба НЕК “Укренерго”.

Сьогодні з 00:00 до 07:00 в усіх регіонах України для промислових та побутових споживачів діяли графіки погодинних відключень. Наразі з 07:00 до 20:00 Диспетчерський центр “Укренерго” скасував обмеження споживання в усіх областях.

Зазначається, що сонячна погода сприяє роботі промислових та дахових сонячних електростанцій, дефіцит в енергосистемі зменшився.

Ввечері графіки погодинних відключень будуть діяти в усіх регіонах України для промислових та побутових споживачів з 20:00 до 24:00.

Нагадаємо, що в “Укренерго” закликали вчитися жити з вимкненням світла. Про це заявив голова енергетичної компанії Володимир Кудрицький.

Він зазначив, що українцям треба готуватися до літніх і зимових відключень електрики. Особливо складно буде взимку. Адже в холодну пору року споживання світла зростає. А на відновлення енергосистеми України потрібні роки.

В Україні впроваджують відключення світла через дефіцит в енергетиці

21 травня 2024 року в Україні відновлено графіки відключення електроенергії. Обмеження торкнулись як побутового, так і промислового сектора споживання.

Нагадаємо, в Україні запроваджують відключення світла, оскільки Росія останні кілька місяців активно атакувала українські об’єкти енергетичної інфраструктури. Внаслідок таких атак ворог сильно пошкодив теплогенерацію в Україні — уражена велика кількість ТЕС та ТЕЦ. Це і призвело до дефіциту електроенергії.