Про це повідомляють News York Times та The Guardian.
Зустріч запланована на 5 квітня та буде зосереджена на «евакуації дітей із зони конфлікту». У росії анонсували, що в засіданні візьме онлайн-участь уповноважена з прав дітей рф марія львова-бєлова. 17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт львової-бєлової саме через злочини проти українських дітей.
«Їй не слід надавати платформу ООН для поширення дезінформації. Якщо вона хоче відповісти за свої дії, вона може зробити це в Гаазі», — сказали в британській місії ООН у Нью-Йорку.
Крім львової-бєлової, планується участь ще чотирьох чиновників, які займаються вивезенням дітей з України.
Україна наразі встановила понад 16 тисяч дітей, який депортували з окупованих територій. Натепер вдалося повернути 328 дітей.
Напередодні, 4 квітня, львова-бєлова заявила про затримання російськими силовиками на кордоні з Білоруссю підлітка, депортованого з Маріуполя до рф. Український омбудсмен розповів, що 17-річного Богдана Єрмохіна спочатку вивезли з Маріуполя до Донецька, а потім до росії у прийомну сім’ю — хоча хлопець має в Україні сестру.
У лютому Обсерваторія конфліктів та Єльська лабораторія гуманітарних досліджень зібрали інформацію про щонайменше 6000 дітей з України віком від 4 місяців до 17 років, яких утримували або утримують у російських таборах та інших закладах після 24 лютого 2022 року.
Неформальні зустрічі не проводяться в залі засідань Радбезу ООН. Щоб транслювати подібні зібрання, потрібне погодження всіх 15 членів Радбезу.
Блокування трансляції неформального засідання Радбезу стається вкрай рідко. Минулого місяця Китай заблокував онлайн-трансляцію неформальної зустрічі, скликаної США щодо порушень прав людини в Північній Кореї. NYT пише, що це був перший випадок, коли хтось із членів Радбезу виступив проти трансляції.
росія вже пообіцяла знайти альтернативу для трансляції, але як вона це зробить, незрозуміло. Без трансляції подія стосуватиметься лише присутніх дипломатів та журналістів.
Із 1 квітня росії головує в Радбезі ООН. Головування змінюється щомісяця. Статут ООН не передбачає жодної процедури, за якою п’ять постійних членів можуть бути виключені з Ради Безпеки. Водночас низка країн, зокрема Україна, Литва, Латвія, Естонія, закликали не допустити росію до головування.
Фото: Відкриті джерела