Про це пише “Дзеркало тижня” з посиланням на голову парламентської фракції “Слуга народу” Давида Арахамію.
Розглядаються дві моделі економічного бронювання. Вони в дискусії. З одного боку, ми розуміємо, що не можемо жодного долара з міжнародної допомоги витратити на зарплати військовим. Будь-які зарплати військовим, а ми хочемо їх піднімати, хочемо більше військових, — це наші гроші у вигляді мит і податків. З іншого боку, щоб ці гроші зʼявлялися, економіка має працювати. Але тут питання справедливості. Багато опонентів кажуть, що багаті не служать, а бідні йдуть до армії.
За його словами, перша модель передбачає, що розмір податків із зарплати військовозобов’язаного має бути 35 тисяч гривень. Друга ж модель, як зазначає Арахамія, передбачає квоту на підприємство для військовозобов’язаних. Він пояснив, що за кожного заброньованого працівника підприємства, керівник має сплачувати мінімальну зарплату бійця щомісяця – тобто 20 тисяч гривень, окремо від податків.
Раніше також повідомляли, що уряд повернувся до ідеї економічного бронювання через “Дію”. У проєкті постанови головною відмінністю нового підходу стане відмова від паперового формату бронювання на користь електронного.
Мобілізація в Україні: деталі нового закону
Новий закон про мобілізацію набуде чинності 18 травня 2024 року й відтоді всі військовозобов’язані чоловіки мають протягом 60 днів оновити свої дані у ТЦК. Якщо вони цього не зроблять, то їх можуть притягнути до відповідальності.
Сьогодні, 4 травня в Україні скасують статус «обмежено придатний» для військовозобов’язаних. А ті чоловіки, які отримали його раніше, матимуть 9 місяців, аби повторно пройти ВЛК і потрапити у категорію «непридатних» або «придатних» до військової служби.
Тим часом електронний кабінет військовозобов’язаного в Україні запустять з 18 травня. В ньому військовозобов’язані будуть повинні зареєструвати свій номер телефону, зазначити електронну пошту та місце проживання. Їм треба буде додати свої дані через ТЦК, СП та цей ресурс.
Також у Сухопутних військах ЗСУ повідомили, що територіальні центри комплектування (ТЦК) працюють 24/7.