Про це сказав голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія.

У депутатів від виборців є багато питань стосовно мобілізації, для відповідей на комітет приїхали [головнокомандувач ЗСУ Валерій] Залужний, [начальник Генштабу Сергій] Шаптала та міністр [оборони Рустем] Умєров

Арахамія зазначив, що буде повідомляти про хід розгляду законопроєкту в комітеті.

Нагадаємо, ввечері 25 грудня Кабмін вніс до Ради законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби».

У ньому прописані пропозиції, зокрема, щодо:

  • ротації;
  • вручення повісток, зокрема в електронній формі;
  • обмежень для тих, хто вчасно не прибув до військових частин;
  • зміни призовного віку з 27 до 25 років;
  • відпусток для звільнених із полону та рекрутингу;
  • базової військової служби.

У пояснювальній записці зазначається, що законопроєкт має створити умови для «належного укомплектування бойових підрозділів під час відсічі збройній агресії проти України».

Нагадаємо, раніше міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що повна демобілізація для військовослужбовців буде можливою тільки після війни.

Однак, поки триває війна, військові зможуть отримати «перепочинок або часткове звільнення» — це рішення передбачать у новому законопроєкті, який регулюватиме мобілізацію, демобілізацію, відстрочку та соціальний захист військових.

Раніше очільник ГУР Кирило Буданов заявив, що обсяги живої сили для ЗСУ не може перекрити жоден рекрутинг, тож без мобілізації Україна обійтися не зможе. Він сказав, що одним із головних питань щодо цього є мотивація громадян.