Про це в ефірі КИЇВ24 розповів спеціаліст зі справ легалізації перебування та роботи іноземців у Польщі Євген Семеняка.

У Варшаві, наприклад, відбувається жах. Вчора, сьогодні, люди приїжджають забирати документи. Вони отримали смс, що документ готовий. І, наприклад, вчора, це з’явилося тільки о 10 ранку, люди приїхали на 9, на 7 ранку, вони вже там стоять забирати документи. О 9 все було добре, о 10 людям говорять, що ми вам документи не видамо, робіть що хочете, допобачення, до того, як надамо нову інформацію. Звичайно, що люди обурені, люди заплатили гроші, люди не можуть отримати свій паспорт, свої документи, за які вони заплатили. І тут відбуваються величезні сутички. Викликають поліцію люди. Поліція приїжджає, розбирається. Але серйозно допомогти не можуть.

Він навів приклад, що 22 квітня у мережі було відео, що жінка зверталася до працівниці “ДП Документ”, використовуючи нецензурну лексику. Однак від цих працівників нині мало що залежить. Їх також повідомили постфактум про припинення надання консульських послуг. Хоча нині вони виправдовуються технічною проблемою.

Але ми розуміємо, що просто, скоріш за все, сказали зараз інструкції ми виясняємо, що робити далі, коли буде введений закон, що просто це зараз на стопі. І дуже складна ситуація.  Сьогодні у Варшаві ДП “Документ”, там 300 людей написали, що вони його тупо блокують, щоб туди ніхто не заходив, не виходив. І вони там будуть стояти, чоловіки, зокрема, до того, як не отримають свої паспорти. І там вже вони пишуть, що носіть нам там ліки, їжу або щось, типу, що допомагайте, ми тут будемо стояти до останнього. 

Нагадаємо, що 24 квітня у паспортному сервісі ДП «Документ» у Варшаві спостерігається хаос. Чоловіки скаржаться, що їм не видають уже готові паспорти. У відповідь вони почали блокувати роботу працівників центру.  Мережу підірвало відео, як стверджується, з польського ДП “Документ”. Наразі там не видають закордонних паспортів чоловікам призовного віку.