Про це Ксенія Семенова розповіла в етері Київ24.

З практики минулих руйнувань в Києві, відбудова займе від півроку до року. Важливо, щоб всі постраждалі мешканці квартир залишили заявки на відновлення в додатку “Дія”.

Депутатка зазначила, що дуже багато небайдужих мешканців Києва відгукнулося. Вони готові були розселити у своїх квартирах постраждалих. За словами Ксенії Семенової, зараз морози і якщо навіть квартира в тому будинку не постраждала, треба розуміти, що там неможливо зараз жити.

Наразі всі потерпілі з будинку у Солом’янському районі розміщені або в лікарні, хто постраждав під час вибуху, або знайшли житло у родичів, знайомих. З розселенням допомогла Солом’янська адміністрація.

Масована ракетна атака по Україні 2 січня

У ніч на 2 січня Росія здійснила один з найпотужніших ударів по Україні з повітря різноманітними засобами ураження.

Повітряна тривога сумарно тривала майже 6 годин. Спочатку ворог запустив на столицю України приблизно півтора десятка баражуючих боєприпасів типу «Shahed». А слідом за ними понад півтора десятка стратегічних бомбардувальників Ту-95МС запустили групами та хвилями крилаті ракети Х-101/Х555Х-55.

У Повітряних силах повідомили, що Силами та засобами протиповітряної оборони було уражено усі БпЛА та понад 6 десятків ракет Х-101/Х555Х-55 й десяток Х-47М2 «Кинджал».

Внаслідок масованої ракетної атаки в столиціє руйнування житлової забудови, пошкодження інфраструктури. Є потерпілі. У Солом’янському районі зафіксовано загоряння багатоповерхових житлових будинків. Вогонь заблокував людей на поверхах. ДСНС проводили деблокування та евакуацію людей.

У Подільському районі внаслідок атаки на столицю було зафіксовано загоряння на території ринку. Також пошкоджено газову трубу й падіння решток на нежитлову забудову. Відбулось загоряння житлового будинку. Пожежа спричинила велике задимлення.

За офіційною інформацією від ДСНС, загалом по Києву постраждало 50 осіб. Двоє людей загинуло. Врятовано 57 осіб, на свіже повітря виведено 134 особи. У Подільському районі вже ліквідували наслідки пожежі.

2 січня, близько 250 заяв про матеріальну допомогу прийняло Управління соціального захисту населення Солом’янського району від потерпілих внаслідок ракетної атаки. Робота штабів допомоги постраждалим внаслідок масованого обстрілу тривала до 4 січня.

3 січня понад 100 волонтерів і комунальників працювали над ліквідацією наслідків ракетного обстрілу в Солом’янському районі Києва.