Таку інформацію повідомляє AP.

У навчаннях беруть участь військово-морські, військово-повітряні, сухопутні й ракетні сили Китаю, й ці маневри мають стати “суворим попередженням і силовим стримуванням проти незалежності Тайваню”, заявив представник командування Народно-визвольної армії Китаю Ши І. Китайська берегова охорона також оголосила, що у вівторок проводить патрулювання навколо Тайваню.

Міністерство національної оборони Тайваню заявило, що протягом останніх 24 годин зафіксувало 19 кораблів ВМС Китаю у водах навколо острова.

Я хочу сказати, що ці дії чітко відображають руйнування регіонального миру й стабільності”, – сказав міністр оборони Тайваню Веллінгтон Ку, додавши, що острів створив центральну групу реагування для моніторингу нових навчань.

Ці навчання відбуваються через два тижні після масштабних навчань у березні.

Китайське управління у справах Тайваню заявило, що нові навчання “спрямовані” на президента острова Вільяма Лая.

Лай уперто наполягає на позиції “незалежності Тайваню”, нахабно називаючи материк “іноземною ворожою силою”, й запропонував так звану “стратегію з 17 пунктів”, розпалюючи антикитайські настрої. Ми не будемо терпіти або потурати цьому в жодному разі й повинні рішуче протидіяти й суворо карати ці дії”, – йдеться в заяві Пекіна.

У березні Лай запропонував стратегію з 17 пунктів, спрямовану на зміцнення національної безпеки Тайваню. Ці пункти включають дозвіл на розгляд справ про шпигунство військовими судами й посилення імміграційних правил для громадян Китаю.

Пекін практично щодня відправляє до острова військові літаки й кораблі, намагаючись посилювати тиск на Тайвань. Останніми роками Китай збільшив масштаби своїх маневрів.

НВАК організувала військово-морські й військово-повітряні сили для відпрацювання таких питань, як здійснення морських і сухопутних ударів, зосередившись на перевірці здатності військ завдавати точних ударів по деяких ключових цілях влади Тайваню з різних напрямків”, – сказав професор Національного університету оборони Китаю Чжан Чі.

Зіткнувшись із посиленням загрози з боку Китаю, Тайвань замовив у США нові ракети, літаки та інше озброєння, одночасно відроджуючи власну оборонну промисловість.

Чергові військові навчання відбуваються в той час, коли Тайвань нервово спостерігає за тим, як президент США Дональд Трамп трансформує відносини Вашингтона з союзниками своєю політикою “Америка понад усе”.

Водночас, американські офіційні особи, наближені до Трампа, неодноразово наголошували на необхідності для США зосередити увагу та ресурси на протидії амбіціям Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Нещодавно в американських ЗМІ також були публікації з посиланням на “секретний” внутрішній документ Міноборони США про те, що єдиною стратегічною загрозою для Штатів є Китай, а основний сценарій для потенційного застосування сил Вашингтона — захист американської території, а також запобігання захоплення Тайваню Пекіном.

Ключові посадовці в адміністрації Трампа займають жорстку позицію щодо Китаю, зокрема міністр оборони Піт Гегсет і держсекретар Марко Рубіо.

Під час своєї першої поїздки до Азії на посаді глави Пентагону минулого тижня Гегсет пообіцяв зміцнити військовий союз Америки з Філіппінами для “відновлення стримування” з метою протидії “китайській агресії” в Індо-Тихоокеанському регіоні. У внутрішньому аналізі уряду Тайваню візит Гегсета в регіон названо “зовнішньою причиною” нових навчань Китаю.

Нещодавно Тайвань презентував свій перший безпілотний катер Endeavor Manta, створений за зразком українських морських дронів, які використовуються у війні з Росією.