Про це розповів в ефірі КИЇВ24 доктор філософських наук, професор, проректор Європейського університету Сергій Ягодзінський.
За його словами, 16 травня Кабінет Міністрів підписав нову постанову про введення військового обліку — це 560 і 559 порядок, у якому додались деякі нюанси, пов’язані з процесом отримання відстрочки від служби в армії.
Також в цих порядках прописані ті документи, які громадяни мусять подавати до ТЦК для того, щоб отримати відстрочку.
Експерт каже, що під час того, як ви подаєте на відстрочку до розгляду комісії, вас не мають права відправити на ВЛК і, відповідно, призвати.
Що треба зробити, аби отримати відстрочку
Щоб отримати відстрочку, необхідно відкрити постанову 560. Там є порядок 560 і там є додаток номер 5. Велика таблиця, де міститься інформація про те, які громадяни мають право на відтермінування від служби та які документи, згідно з кожним пунктом права на відстрочку, мають зібрати та подати до ТЦК військовозобов’язані.
Стати на військовий облік обов’язково потрібно. Якщо у вас немає військово-облікових даних, то спершу ви їх маєте оформити, а вже потім подати право на відстрочку, якщо вона у вас є.
Зазначимо, що нині в Україні не планують знижувати призовний вік молодшим 25 років. Однак про це часто кажуть західні партнери. Вони вважають, що вік 18-25 є оптимальним та ефективним для того, щоб громадяни в силу своїх фізичних та психологічних якостей могли активно воювати.
Також 1 серпня Генштаб ЗСУ розглянув пропозиції щодо змін до Порядку проведення призову, відповідно до яких командири військових частин зможуть призивати військовозобов’язаних, які виявили бажання служити, без участі ТЦК.