Реєстр військовозобов'язаних «Оберіг» має містити інформацію про працівників, щоб їх забронювали через застосунок «Дія». Крім того, там має бути інформація про те, що військовозобов'язаний працює на конкретному підприємстві чи в установі.

КИЇВ24
Телефон з відкритим застосунком "Дія". Фото: з відкритих джерел

Про це пише Судово-юридична газета.

Попри те, що Кабінет Міністрів ухвалив відповідну постанову ще 5 червня, втілити її можна буде не одразу. Уповноважені органи мають ще місяць (до 5 липня) для того, щоб здійснити обмін інформацією між Дією, Реєстром “Оберіг” і  Єдиним державним реєстром юросіб, ФОПів та громадських формувань (ЄДР).

Нині забронювати можна працівників, які працюють:

  • в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування;
  • на підприємствах, в установах та організаціях, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних сил України, інших військових формувань;
  • на підприємствах, в установах та організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Через Дію не можна буде забронювати працівників, якщо дані:

  • не підтверджуються відомостями Єдиного держреєстру юросіб, ФОПів та громадських формувань;
  • надані не в повному обсязі;
  • не узгоджуються між собою.

Натомість зовсім забронювати працівників не можна буде у разі:

  • відсутності в Реєстрі військовозобов’язаних відомостей про військовозобов’язаного;
  • відсутності в Реєстрі військовозобов’язаних відомостей про перебування військовозобов’язаного у трудових відносинах з державним органом, підприємством, установою.

Новий закон про мобілізацію набув чинності 18 травня 2024 року й відтоді всі військовозобов’язані чоловіки мають протягом 60 днів оновити свої дані у ТЦК. Якщо вони цього не зроблять, то їх можуть притягнути до відповідальності.

Варто зауважити, що наразі у Верховній Раді перебуває на розгляді законопроєкт № 11305 від 29.05.2024 щодо внесення змін до прикінцевих та перехідних положень до закону про мобілізацію, яким пропонується продовження строку оновлення військово-облікових даних з 60 до 150 днів.

Також з 18 травня запрацював електронний кабінет військовозобов’язаного. У ньому військовозобов’язані повинні зареєструвати свій номер телефону, вказати електронну пошту та місце проживання. Їм треба буде додати свої дані через ТЦК, СП та цей ресурс.

Нагадаємо, з 4 травня скасовано статус  “обмежено придатний для військовозобов’язаних. А ті чоловіки, які отримали його раніше, матимуть 9 місяців, аби повторно пройти ВЛК і потрапити у категорію “непридатних” або “придатних” до військової служби. Про те, як визначатимуть придатність військовозобов’язаних за оновленими нормами, читайте в матеріалі КИЇВ24.

Верховна Рада України також затвердила збільшення штрафів для ухилянтів. Порушники мобілізаційного закону платитимуть державі від 3400 до 25 000 грн. Штрафи накладатимуть впродовж трьох місяців з дня виявлення правопорушення, але не пізніше одного року з моменту його вчинення.

Зазначимо, відповідно до нових норм усі військовозобов’язані мають уточнити свої дані у ТЦК, включно з тими, хто має бронювання. Крім цього, бізнес зобов’яжуть не тільки вести військовий облік, а й забезпечувати вручення повісток. Детальніше про вручення повісток на роботі — читайте за посиланням. 

Про те, які повноваження має поліція та ТЦК ми писали в матеріалі ТУТ.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
Більше новин