Про це розповів в ефірі КИЇВ24 полковник запасу та військовий експерт Роман Світан.

Вони замінили двигун, який складніше виробляти, ніж виробляти… припустимо, ту саму турбіну. Швидше за все, що “Шахед” йтиме на меншу дальність, оскільки витрата палива у турбіни, у будь-якого двигуна турбореактивного, він більший, ніж, припустимо, у двигуна внутрішнього згоряння. Дальність зменшиться у “Шахеда”, це для нас плюс.

За словами Світана, такого роду “Шахеди” не зможуть вже перетинати всю Україну або зменшиться у них бойова частина коштом збільшення палива.

Допустимо, в основному всі крилаті ракети забезпечені саме такими турбореактивними двигунами, “літакові двигуни” його ще називають у цьому сенсі – турбореактивні двоконтурні двигуни, які стоять й на Калібрах й на х-101, на наших “Нептунах”, на всіх літаках, буквально, які виконують завдання.

Військовий експерт пояснив, що звук в дрона буде інший, причому він може бути чутним далі та більше, ніж навіть той самий “Шахед” старої модифікації.

Річ у тому, що він свистить, дуже сильно свистить, приблизно свистить так, як свистить ракета, яка йде в х-101… хто чув свист, тобто ось приблизно такий свист. Сказати, що вона повністю буде безшумна, ну точно ні. Така заміна швидше за все зменшить її просто дальність. Це для нас, я ще раз повторюся, таким бонусом буде принаймні така заміна.

Нагадаємо, що у секретному звіті, наданому Україною своїм західним союзникам йдеться, що безпілотники Shahed-131, якими Росія атакує Україну, містять 52 європейських електричні компоненти.

Фото: відкриті джерела