Про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко член партії “Європейська Солідарність” у коментарі “Главкому”.

За його словами, вік до 25 років – ще не гарантія того, що у вас не перевірять документи та не відправлять на ВЛК, а потім і на навчальний полігон.

Він пояснює, що разом зі скасуванням терміну “обмежено придатний” з’явилася колізія, через яку мобілізувати можливо не тільки з 25 років, а й раніше. Справа в плутанині в термінах, яка з’явилася після всіх змін у мобілізаційному законодавстві.

Так, молоді люди, у яких при постановці на облік на певній призовній дільниці ВЛК не виявила проблем зі здоров’ям, отримали статус призовників і дійсно не підлягають призову до 25 років (лише на добровільній основі), але наразі забрати в армію можуть тих військовозобов’язаних до 25 років, у яких раніше були зафіксовані хвороби, через що вони були визнані “обмежено придатними”.

Тут вже настільки всім очевидна колізія. Якби ще було навпаки: хворих до 25 років не беруть, а здорових беруть, але те, що є зараз, – взагалі абсурд. Здається, що це дійсно випадкова колізія, бо просто не передбачили, що у тих, кому нема 25 років, є оце тимчасове посвідчення військовозобов’язаного.

Мобілізація в Україні

Зазначимо, що починаючи з 1 липня 2024 року змінюються правила, за якими військовозобов’язаним чоловікам надається відстрочка від мобілізації. Дев’ять категорій українців втрачають право на відстрочку, зокрема певні категорії студентів. Також змінились умови відстрочки за сімейними обставинами. Детальніше читайте в нашому матеріалі.

Водночас адвокати нагадують, що залишаються деякі категорії українців , які мають право на виключення з військового обліку. Підстави для цього прописані в “Правилах військового обліку”. Серед них ті, хто припинили громадянство України та досягли граничного віку перебування в запасі – 60 років.

Також нагадуємо, що відповідно до нового Закону про мобілізацію усі військовозобов’язані громадяни України призовного віку мають оновити свої військово-облікові дані до 16 липня 2024 року. Порушникам цієї постанови вже з наступного дня загрожують чималенькі штрафи.

Про продовження терміну наразі не йдеться. Народний депутат Федір Веніславський розповів, що Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки не ухвалював ніяких законодавчих актів, які б дозволили продовжити строк оновлення даних.

Однак, народний депутат України від фракції “Слуга народу” Олександр Федієнко пояснив, що люди, які не змогли прийти та оновити дані у ТЦК до 16 липня, знову зможуть прийти та оновитися. У такому випадку адміністративний кодекс передбачає, що на таких людей не будуть накладати штрафи. Адже вони самостійно усунули таке правопорушення.