Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ Вірменії.
У відомстві заявили, що Вірменія приєдналася до резолюцій Генеральної Асамблеї ООН, які закликають до негайного припинення вогню в Секторі Газа.
У МЗС підкреслили, що Вірменія щиро зацікавлена у встановленні миру і стабільності на Близькому Сході, встановленні міцного примирення між єврейським і палестинським народами.
На різних міжнародних майданчиках ми завжди виступали за мирне і всеосяжне врегулювання палестинського питання і підтримуємо принцип “двох держав” вирішення ізраїльсько-палестинського конфлікту.
У відомстві заявили, що Єреван переконаний, що “це єдиний спосіб” гарантувати, що палестинці та ізраїльтяни зможуть реалізувати свої законні сподівання.
На підставі вищевикладеного і підтверджуючи свою прихильність міжнародному праву і принципам рівності, суверенітету і мирного співіснування народів, Республіка Вірменія визнає державу Палестина.
Нагадаємо, Іспанія, Ірландія та Норвегія 28 травня офіційно визнали державність Палестини.
У відповідь Ізраїль викликав на розмову послів цих держав і показав їм відео захоплення заручників бойовиками ХАМАСу.
Визнання Палестини як окремої держави
Наприкінці квітня верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що до кінця травня Палестину визнають кілька країн Євросоюзу. Станом на початок травня серед європейських держав незалежність Палестини визнавали: Болгарія, Угорщина, Кіпр, Мальта, Польща, Румунія, Словаччина, Чехія, Швеція.
Україна як член ООН визнала Палестину, ще перебуваючи у складі СРСР – це відбулося у 1988 році. Палестина ж визнала незалежність України у 1992 році. Водночас Україна не визнала ХАМАС терористичною організацією, яка контролювала Сектор Гази до початку операції Армією оборони Ізраїлю.