Про це повідомили в місцевій ОВА.
Мобілізація — складне, але важливе завдання, наголосив керівник Волинської обласної державної адміністрації Юрій Погуляйко, тож списки відрахованих студентів передаватимуть до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
За його словами, Силам оборони необхідний перепочинок. Також важливо забезпечити їм посилення, тому встановлені Генштабом ЗСУ завдання потрібно виконувати.
На черговому засіданні Ради оборони регіону обговорили вступ до вищих навчальних закладів області військовозобов’язаних українців, які в такий спосіб захотіли ухилитися від мобілізації.
У дискусії брали участь ректори ВНЗ Волині. Вони оприлюднили статистику щодо студентів, які навчаються станом на сьогодні.
Окрім цього, запевнили, що є чітка домовленість з обласним ТЦК та СП, що надаватимуть списки відрахованих осіб, які не виконали умови для зарахування.
Погуляйко попросив керівників силових структур контролювати виконання цієї обіцянки, щоб запобігти спробам ухилитися від служби в лавах ЗСУ всіх, хто несподівано вирішив здобути вищу освіту.
Мобілізаційний закон: усе, що потрібно знати військовозобов’язаному
Новий закон про мобілізацію набув чинності 18 травня 2024 року й відтоді всі військовозобов’язані чоловіки мають протягом 60 днів оновити свої дані у ТЦК. Якщо вони цього не зроблять, то їх можуть притягнути до відповідальності.
Варто зауважити, що наразі у Верховній Раді перебуває на розгляді законопроєкт № 11305 від 29.05.2024 щодо внесення змін до прикінцевих та перехідних положень до закону про мобілізацію, яким пропонується продовження строку оновлення військово-облікових даних з 60 до 150 днів.
Також з 18 травня запрацював електронний кабінет військовозобов’язаного. У ньому військовозобов’язані повинні зареєструвати свій номер телефону, вказати електронну пошту та місце проживання. Їм треба буде додати свої дані через ТЦК, СП та цей ресурс.
Нагадаємо, з 4 травня скасовано статус “обмежено придатний“ для військовозобов’язаних. А ті чоловіки, які отримали його раніше, матимуть 9 місяців, аби повторно пройти ВЛК і потрапити у категорію “непридатних” або “придатних” до військової служби. Про те, як визначатимуть придатність військовозобов’язаних за оновленими нормами, читайте в матеріалі КИЇВ24.
Верховна Рада України також затвердила збільшення штрафів для ухилянтів. Порушники мобілізаційного закону платитимуть державі від 3400 до 25 000 грн. Штрафи накладатимуть впродовж трьох місяців з дня виявлення правопорушення, але не пізніше одного року з моменту його вчинення.
Зазначимо, відповідно до нових норм усі військовозобов’язані мають уточнити свої дані у ТЦК, включно з тими, хто має бронювання. Крім цього, бізнес зобов’яжуть не тільки вести військовий облік, а й забезпечувати вручення повісток. Детальніше про вручення повісток на роботі — читайте за посиланням.
Про те, які повноваження має поліція та ТЦК ми писали в матеріалі ТУТ.