Про це в етері КИЇВ24 розповів військовий експерт Сергій Грабський.

Якщо ми говоримо про тактику вуличних боїв, то слід розуміти, що це найнеприємніший вид бойових дій для українських Сил оборони. Там ми не можемо використати такі переваги маневру вогнем, переміщення техніки. Фактично ці бої, це протистояння один проти одного. Тобто противник може використати чисельну перевагу, щоб просунутися.

Військовий експерт наголосив, що головний критерій ефективності української армії – це завдання противнику максимальних втрат.

Крім того, критерієм ефективності нашої оборони є максимальне знищення противника, нанесення йому максимальних втрат. В таких боях це неможливо. Противник нав’язує нам такі бої, бо розуміє, якщо ми виб’ємо його з деяких позицій, то це призведе до зрівняння кількості втрат. Ми цього дозволити собі не можемо. 

Ситуація на українському фронті

Військовий експерт та голова Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан зауважив, що наймасованіші штурми Авдіївки, які ворог намагався провести в січні, провалилися.

Очільник ГУР Кирило Буданов зауважив, що втрати російських окупантів у спробах захопити Авдіївку значно зросли останнім часом, а Україна займає «сильну оборонну позицію» довкола міста.

Також у 59 ОМПБр вчора, 24 січня, заявили, що усі українські підрозділи в Авдіївці наразі перебувають на своїх місцях, позиції продовжуються утримуватись неймовірними зусиллями оборонців.

25 січня стало відомо, що російські ДРГ проникли в район «Царської охоти», але були швидко вибиті українськими воїнами.

У 54 ОМБр вчора повідомили, що зараз йде бій за Білогорівку, ворог намагається зрізати Сіверський виступ. Ворог буде намагатися наступати, щоб зрізати Сіверський виступ. Вони завжди цього хотіли, зараз підтягнули більше резервів, почало працювати ВКС Росії.

Пізніше пресофіцер бригади «Червона калина» Микола Коваль заявив, що на Запорізькому напрямку росіяни атакують хаотично, то малими, то великими групами: «Ворог з усіх сил, що залишилися, намагається повернути втрачені території. Успіху росармія не має, тому що українські бригади ведуть активну оборону на Запорізькому напрямку».

Ситуація на Авдіївському напрямку дуже складна, але там немає суттєвих просувань ворога. Росармія зазнає величезних втрат, зазначив речник 47-ї ОМБр Дмитро Лазуткін.