Про це в етері КИЇВ24 розповіла директорка Палацу культури, техніки й спорту ВАТ “Авдіївський коксохімічний завод” Оксана Борисова.

Втратити місто, яке десять років оборонялося завдяки нашим хлопцям і дівчатам, це як втратити рідну людину. Але ми розуміємо, що треба жити далі. За нами діти. Наші захисники і захисниці, ми маємо їм допомагати. Йти вперед до перемоги, стиснувши кулаки, з вірою і надією, що все буде добре.

Оксана Борисова наголосила, що, не дивлячись на “шок” після 2014 року, місто продовжувало активне життя та розвиток.

Ми вкрай маленьке містечко, але ми настільки розвивалися. Навіть після шоку 2014 року ми це пережили, стали сильнішими. Продовжували працювати як і Коксохім, так і Палац культури. Дати хотіли на вокальні та хореографічні ансамблі. У нас було багато виставок, до нас їхали київські та харківські театри. Ми розвивалися.

Ситуація на Авдіївському напрямку

Нагадаємо, головком Сирський повідомив про відхід Сил оборони з Авдіївки. Українські війська переходять до оборони на більш вигідних рубежах.

Володимир Зеленський заявив, що рішення про вихід з Авдіївки було справедливим й професійним, підкресливши, що дії України обмежуються наявним озброєнням.

Тим часом у 3-й штурмовій бригаді розповіли ексклюзивні подробиці про досвід боїв у Авдіївці. Командир підрозділу «Terra» зазначив, що «ми поставили рекорди зі знищення особового складу та техніки ворога».

Водночас командувач Таврійського напрямку бригадний генерал Олександр Тарнавський зазначив, що вихід українських військ з Авдіївки відбувався відповідно до плану. Але на завершальному етапі деяка кількість українських бійців потрапила в полон.

Також, офіцер 59-ї окремої мотопіхотної бригади ім. Якова Гандзюка Сергій Цехоцький зазначив, що задача Авдіївського фронту виконана і перевиконана. В Авдіївці дуже достойно воювали з противником, який переважав й у живій силі, і у боєприпасах.

Він додав, що залишились і такі, які чекали на прихід «руського міра», однак їх російські війська розстрілювали.