Про це пише видання The Washington Post.
Зазначається, що зіткнувшись з проблемами фінансування безпекової допомоги Україні в Конгресі, CША дедалі більше покладаються на союзників, які надають термінову допомогу в галузі озброєнь. Тепер допомога може надійти від партнера за межами Європи.
Очікується, що цього тижня Японія офіційно затвердить зміни в політиці, які дозволять їй експортувати кілька десятків ракет Patriot до Сполучених Штатів Америки, що поповнить запаси країни.
Це дасть змогу Вашингтону відправити в Україну більшу кількість сучасних засобів протиповітряної оборони.
За словами американських чиновників, ця зміна — модифікація правил оборонного експорту — не буде прямо згадувати систему Patriot, але відповідатиме ключовому запиту адміністрації Байдена.
Японія виробляє ракети для Patriot, головної системи протиповітряної оборони США, за ліцензією компанії Raytheon.
Президент США Джо Байден підняв це питання з прем’єр-міністром Фуміо Кісіда в Кемп-Девіді в серпні, під час тристороннього саміту з Південною Кореєю, і знову на економічному саміті в Сан-Франциско минулого місяця. Сеул негласно пообіцяв надати Україні сотні тисяч артилерійських боєприпасів – більше, ніж усі європейські країни разом узяті. За словами офіційних осіб, значну частину цих боєприпасів вже надали.
Японія, стурбована тим, що російське вторгнення може підштовхнути Китай до аналогічних дій проти Тайваню, підтримала Україну. Вона стала першою країною Східної Азії, яка долучилася до західних санкцій проти Росії.
Раніше також повідомлялося, що зенітно-ракетна система Patriot, яку ще в жовтні обіцяв передати німецький канцлер Олаф Шольц, запрацює в Україні до кінця 2023 року. Шольц наголосив на ролі Німеччини у зміцненні української протиповітряної оборони та нагадав про обіцянку поставити Україні, окрім Patriot, зенітні ракетні комплекси Iris-T.