Про це йдеться в повідомленні генерального директорату Єврокомісії з розвитку сільського господарства.
Підтримка, як і очікувалось, передбачає виділення із сільськогосподарського резерву ЄС 100 мільйонів євро на підтримку фермерів, які виробляють зернові та олійні культури в п’яти країнах-членах ЄС.
Серед іншого, Єврокомісія пропонує виділити Болгарії 9,77 мільйона євро, Угорщині – 15,93 мільйона євро, Польщі – 39,33 мільйона євро, Румунії – 29,73 мільйона євро та Словаччині – 5,24 мільйона євро.
Країни можуть доповнити суму національними коштами максимум на 200%, у результаті чого загальна фінансова допомога постраждалим фермерам становитиме 300 мільйонів євро. Виплати, як передбачається, будуть здійснені до 30 вересня.
«Підтримка допоможе країнам-членам, що межують з Україною, частково компенсувати проблеми, пов’язані з логістичними перешкодами, що виникають внаслідок імпорту певних агропродовольчих товарів з України», – зазначає Єврокомісія.
У відповідь Болгарія, Угорщина, Польща та Словаччина зобов’язуються скасувати односторонні заходи щодо заборони імпорту пшениці, кукурудзи, насіння ріпаку та соняшнику, а також будь-яких інших продуктів, що надходять з України.
Очікується, що пакет підтримки п’ять держав ЄС схвалять на наступному засіданні спеціального комітету з питань спільної організації сільськогосподарських ринків, після чого рішення оприлюднять в Офіційному журналі Євросоюзу й воно набуде чинності на наступний день після публікації.
Як повідомлялося раніше, Європейська комісія виділила 500 млн євро на термінове зміцнення потенціалу оборонпромисловості ЄС. Про це повідомила пресслужба Європейської комісії. Так Євросоюз намагається вирішити проблему нестачі боєприпасів і компонентів до них, яка зараз існує. З цієї причини блок збільшить оборонні виробничі потужності та профінансує спільні закупівлі.
Фото: Відкриті джерела