Про це повідомляє Bloomberg.

Новий документ містить пропозиції, які враховують інтереси США, включаючи міжнародні трудові права, екологічні стандарти, економічну безпеку та поступове зниження тарифів до нуля з обох сторін для деякої “некритичної” сільськогосподарської продукції, а також промислових товарів.

У документі, переданому посадовцям у Вашингтоні на початку цього тижня, також йдеться про взаємні інвестиції та стратегічні закупівлі в галузі енергетики, штучного інтелекту та цифрового зв’язку.

За словами джерел Bloomberg, ЄС прагне співпрацювати зі США, намагаючись укласти збалансовану і взаємовигідну угоду. Сторони все ще “придивляються” одна до одної, і Єврокомісії, найімовірніше знадобиться схвалення від держав-членів, перш ніж розпочати офіційні переговори.

Чиновники і багато країн ЄС досі скептично ставляться до того, що адміністрація Трампа керується подібними цілями, і наголошують своїм партнерам: процвітання по обидва боки Атлантики глибоко взаємопов’язане.

Інші сфери, охоплені новою пропозицією ЄС, включають харчові та сільськогосподарські стандарти, державні закупівлі, цифрову торгівлю та обговорення правил походження товарів з метою захисту взаємних інтересів.

Документ також містить сфери для співпраці на тлі спільних викликів, таких як експортний контроль та перевірка інвестицій, боротьба з надлишковими потужностями в ланцюгах постачання сталі, фармацевтичної, автомобільної та напівпровідникової промисловості, а також глобальна конкуренція, з якою стикається цивільне авіабудування, і спільний ринок критично важливої сировини.

У документі передбачено місце для більш конкретних оголошень про закупівлі та інвестиції, зазначили вони. Обидві сторони продовжать обговорювати пропозиції та планують зустрітися на політичному рівні на початку наступного місяця.

Водночас ЄС продовжує готувати контрзаходи на випадок, якщо переговори не приведуть до задовільного результату.

ЄС, до якого входять 27 країн, розробив плани запровадження додаткових тарифів на 95 млрд євро ($108 млрд) американського експорту у відповідь на “дзеркальні” мита Трампа, а також 25% тарифи на автомобілі та деякі запчастини до них.

ЄС погодився відкласти на 90 днів запровадження окремого пакету тарифів у відповідь на 25% мита, які Трамп запровадив на експорт сталі та алюмінію з країн Союзу. Цей крок зроблений після того, як США знизили нові тарифи на більшість товарів з ЄС до 10% із 20% також на 90 днів.

Ще Трамп обіцяв продовжувати реалізацію планів стосовно імпорту напівпровідників і фармацевтичних препаратів, і пригрозив заходами щодо кінофільмів і деталей для літаків. Кілька країн ЄС закликали Брюссель вжити власних заходів у відповідь, якщо будь-яке з цих мит буде запроваджено, поки сторони ведуть переговори.

США також вже давно скаржаться на багато цифрових правил ЄС і вважають європейський податок на додану вартість бар’єром у торгівлі. Брюссель стверджує, що ПДВ не є торговельним заходом і однаково застосовується до всіх товарів, як європейських, так і неєвропейських.

Хоча нещодавні угоди, укладені Штатами з Британією та Китаєм, свідчать про те, що “апетит” Трампа до ескалації має свої межі, чиновники ЄС не бачать у жодній з них чіткого “шаблону” для власної майбутньої угоди.

Нові пропозиції Єврокомісії з’явилися у відповідь на документ, який адміністрація Трампа передала ЄС після попередньої пропозиції Брюсселя.

Один з чиновників ЄС назвав документ США “списком бажань” з нереалістичними вимогами. Брюссель оголосив, що будь-які односторонні вимоги, які ставлять під загрозу автономію ЄС у регуляторних і податкових питаннях, не підлягають обговоренню.