Про це повідомило Міністерство енергетики країни.

За даними міненерго, цей показник є абсолютним рекордом та значним зростанням порівняно з березнем, коли частка місцевої зеленої енергії становила близько 23%.

Загальна встановлена ​​потужність відновлюваних електростанцій у Молдові минулого місяця перевищила 665 МВт. З них 67% припало на фотоелектричні системи (сонячна енергетика), 29% – на генерацію з вітряної енергії, 1% – електроенергію з біогазу і 3% – води.

За останні чотири роки потужності установок відновлюваної енергетики в країні зросли у вісім разів.

Середньорічне охоплення споживання завдяки відновлюваним джерелам у Молдові у 2025 році оцінюється більш ніж у 20%, оскільки зимові місяці характеризуються менш сприятливими погодними умовами.

Торік частка електроенергії з відновлюваних джерел досягла 16,7% від загального обсягу споживання енергії порівняно з 9,2% у 2023 році та лише 3,1% у 2020 році.

Раніше Молдова зобов’язалася збільшити частку відновлюваних джерел енергії у національному енергобалансі до 30% до 2030 року відповідно до цілей, прийнятих у межах європейської енергетичної політики.

Для цього у 2024 році стартували тендери на будівництво сонячних та вітряних парків загальною потужністю 165 МВт, що, як очікується, залучить інвестиції у розмірі близько 200 млн євро. Найближчим часом оголосять переможців, а уряд затвердить статус відповідного виробника.

Другий раунд тендерів відбудеться у жовтні 2025 року. Від учасників очікують рішення щодо зберігання енергії на основі акумуляторів, що сприятиме стабільності та гнучкості енергосистеми. Заявки прийматимуть до березня 2026 року.