Під час розмови з премʼєр-міністром Греції Кіріакосом Міцотакісом йшлося про тиск на Росію і продовження підтримки України:

«Розповів про контакти з європейськими партнерами та Президентом Трампом. Цими днями багато дипломатичної роботи. Потрібні сильний тиск і додаткові санкції проти Росії. Нікому не треба пояснювати, що війна досі триває тільки через небажання Росії її закінчувати».

Як додав голова держави, Греція поділяє позицію України й сприятиме посиленню тиску на Росію Він також вказав на важливість підтримки оборонного виробництва та протиповітряної оборони України.

«Запросив узяти участь в саміті Україна – Південно-Східна Європа. Кіріакос підтвердив, що приїде. Дякую», – додав Зеленський.

Він також повідомив про розмову з президенткою Північної Македонії Горданою Сіляновською-Давковою, зокрема, про координацію кроків на шляху до членства в Євросоюзі.

«У нас є хороший формат співпраці Україна – Південно-Східна Європа, і ми продовжуємо працювати разом для ще більшої ефективності. Готуємо нашу наступну зустріч – саміт лідерів країн цього регіону. Важливо, щоб Північна Македонія була представлена на саміті», – додав він.

Міцотакіс і Сіляновська-Давкова публічно наразі не коментували розмову.

Водночас президентка Молдови Мая Санду повідомила про розмову із Зеленським, під час якої підтвердила свою участь у саміті.

«Молдова твердо стоїть поруч із Україною – заради миру, свободи та свого європейського майбутнього. Наш голос на підтримку України залишається сильним на всіх багатосторонніх форумах», – додала вона.

Зеленський подякував Санду за підтримку України від самого початку повномасштабного російського вторгнення.

Володимир Зеленський і Мая Санду обговорили розвиток співпраці між Україною та Молдовою і на двосторонньому рівні, і в межах багатосторонніх форматів.

Президент України запросив Президентку Молдови взяти участь у саміті Україна – Південно-Східна Європа. Мая Санду підтвердила свою участь.

Із президентом Сербії Вучичем Зеленський обговорив європейську інтеграцію та двосторонню співпрацю. Зокрема, взаємодію у форматі Україна – Південно-Східна Європа.

«Будемо розвивати його, щоб ефективність ставала ще більшою. Узгодили графік і домовилися бути в контакті», – йдеться у повідомленні президента.

Додамо, перша міністерська зустріч України та країн Південно-Східної Європи відбулася у Києві 17 січня.