Про це повідомило агентство Reuters.
Як зазначається, 345 депутатів виступили “за” резолюцію, яка засуджує “навмисні, безперервні та систематичні зусилля угорського уряду, спрямовані на підрив основоположних цінностей ЄС”.
Резолюція звинувачує Орбана у:
- Підриві основоположних цінностей ЄС, таких як верховенство права, демократія та свобода слова.
- Блокуванні надання більшої фінансової допомоги Україні.
- Вето на санкції проти Росії.
Які наслідки можуть бути для Орбана та Угорщини
Резолюція є не юридично обов’язковою, але вона збільшує політичний тиск на Орбана. Вона також може призвести до початку процедури застосування статті 7 Договору про Європейський Союз, яка може зрештою призвести до призупинення права голосу Угорщини в ЄС.
ЄС планує провести саміт лідерів у лютому, щоб обговорити нову допомогу Україні. Орбан, ймовірно, знову зіткнеться з тиском з боку інших лідерів ЄС, щоб змінити свою позицію щодо України та верховенства права в Угорщині.
Більшість законодавців ЄС заявляли, що рішення Єврокомісії виділити кошти Будапешту не ґрунтувалося на об’єктивних покращеннях судової системи Угорщини та верховенства права, як стверджує виконавча влада ЄС. Вважалось, що це була поступка з боку Брюсселя перед самітом ЄС, на якому ухвалили історичне рішення про початок переговорів про вступ із Україною та Молдовою.
Раніше депутат Європейського парламенту від Фінляндії Петрі Сарвамаа запропонував застосувати проти Угорщини процедуру відповідно до частини 2 статті 7 Договору про ЄС. Вона передбачає можливість призупинення певних прав, включно з голосом у Раді ЄС, щодо держави, яка неодноразово порушувала цінності Євросоюзу.