Про це пише видання Politico

Зазначається, що таким чином Євросоюз намагається запровадити обмеження й проти російської енергетики: процес виплавки алюмінію вимагає величезної кількості електроенергії, а ціни на енергоносії складають до 40% собівартості продукції.

За даними торгової організації European Aluminium, попередні раунди санкцій не зачепили близько 85% російського експорту цього металу до ЄС.

За словами дипломата ЄС, який говорив на умовах анонімності, країни незабаром почнуть обговорювати “додаткові елементи, які в цілому стануть пропозицією повної заборони”.

У ЄС сподіваються узгодити пакет до того, як наступного місяця виповниться два роки з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

“Ми вважаємо, що було б добре мати пакет до другої річниці війни”, – сказав інший дипломат ЄС.

Ще один європейський дипломат зазначив, що найбільшою проблемою для розробки санкційного пакета зараз є те, що “всі великі товари вже під санкціями, а інші недоступні, наприклад, ядерна енергетика або СПГ”.

Проти санкцій щодо російської ядерної енергетики виступає Угорщина, тоді як багато інших країн ЄС, зокрема Німеччина, не підтримують санкції проти російського скрапленого газу.

Раніше повідомляли, що імпорт сирої нафти в Індію від її найбільшого постачальника Росії в грудні впав до найнижчого рівня з січня 2023 року. Шість танкерів не змогли доставити її через проблеми з оплатою на тлі посилення санкцій.