Про це заявила віцепрезидентка Європейської комісії Віра Йоурова.
Під час зустрічі з виконавчим директором TikTok Шоу Чу та керівником відділу глобальних справ Twitter Ніком Піклзом віцепрезидентка Єврокомісії заявила, що платформи мають посилити зусилля в боротьбі з мовою ворожнечі.
Зазначають, що у жовтні 2023 року технічні гіганти зіткнулися з дедалі більшою ретельністю через сплеск шкідливого контенту та дезінформації після нападу бойовиків ХАМАСу на Ізраїль 7 жовтня. ЄС вважає ХАМАС терористичною організацією.
ЄС також прагне запобігти дезінформації, яка вплине на вибори до Європарламенту в червні 2024 року.
Відповідно до закону Європейського Союзу про цифрові послуги, який набув чинності рік тому, великі технологічні платформи та пошукові системи повинні робити більше для боротьби зі шкідливим і незаконним контентом, інакше їм загрожує штраф.
Компанія TikTok повідомила, що штучний інтелект і понад 6000 модераторів видалили мільйони публікацій після нападу ХАМАСу і що в нього є велика команда, яка спеціально прибирає насильницький контент, пов’язаний із дітьми.
Йоурова заявила, що задоволена деякими зрушеннями і закликала TikTok активізувати свою роботу проти незаконного і шкідливого контенту та жорстокого поводження з дітьми.
Щодо X віцепрезидентка ЄК заявила, що в соцмережі недостатньо персоналу, який розмовляє лише окремими мовами ЄС, щоб протидіяти дезінформації, і висловила стурбованість повідомленнями про велику кількість насильницького та незаконного контенту.
Нагадаємо, у червні 2023 року Європарламент рекомендував заборонити TikTоk для національних урядів і установ ЄС. У Брюсселі Європарламент закликав до скоординованої стратегії для підвищення стійкості ЄС до іноземного втручання і маніпуляцій з інформацією та для захисту європейських виборів 2024 року. Євродепутати переконані, що масштабне іноземне втручання та атаки на демократію, ймовірно, триватимуть у дедалі більших масштабах і стануть витонченими напередодні виборів до Європейського парламенту, які відбудуться в червні 2024 року.