Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Зазначається, що Міністерство оборони Росії та Кремль знищували ПВК “Вагнера” і послаблювали владу Пригожина з моменту заколоту. Імовірно, вбивство вищого керівництва “Вагнера” було останнім кроком до ліквідації ПВК як незалежної організації.
У звіті припускають, що Пригожин намагався протистояти знищенню “Вагнера” російським МО і Кремлем. Фахівці зауважують, що “поспішна” поїздка Пригожина в Африку була відповіддю на плани та заходи ГРУ щодо підриву присутності “Вагнера” в Африці.
Аналітики ISW вважають, що Путін майже напевно наказав російському військовому командуванню збити літак Пригожина.
Як стверджується, російські військові, особливо міністр оборони РФ Сергій Шойгу і начальник Генерального штабу генерал армії Валерій Герасимов, навряд чи стратили б Пригожина без наказу Путіна.
“Вся російська політична сфера і безпека, ймовірно, розглядали подальше виживання Пригожина після повстання ПВК “Вагнера” як рішення Путіна”, – йдеться у звіті.
В Інституті вивчення війни підкреслили, що робитимуть подальші оцінки, виходячи з припущення, що Путін замовив вбивство Пригожина, якщо не з’являться докази протилежного. При цьому, попередня оцінка ISW, що Путін навряд чи вбив би Пригожина, побоюючись розсердити персонал “Вагнера”, не відповідає дійсності.
“Путін, можливо, дійшов висновку, що він достатньо відокремив Пригожина від “Вагнера” і міг убити його, не перетворюючи Пригожина на мученика для решти персоналу “Вагнера”.
Майже певний наказ Путіна російському Міноборони збити літак Пригожина є, ймовірно, публічною спробою відновити своє домінування та помстою за приниження, яке завдало Путіну та російському Міноборони збройне повстання групи Вагнера 24 червня”, – додають в Інституті вивчення війни.
За спостереженнями фахівців, Кремль, імовірно, створює умови, щоб зняти відкриту відповідальність за вбивство Пригожина з Путіна та російських військових.
Так, Росавіація створила спеціальну комісію для розслідування технічного стану літака, що розбився, метеорологічних умов на маршруті польоту, а також роботи диспетчерських служб і наземного радіообладнання.
При цьому, Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу за звинуваченням у порушенні правил безпеки руху та експлуатації повітряного транспорту.
Нагадаємо, ввечері 23 серпня у Тверській області Росії розбився літак Євгена Пригожина. Його смерть підтвердив пропагандистський державний телеканал Росія 24.
Фото: відкриті джерела