Про це йдеться в повідомленні Єврокомісії, яку цитує видання DW.

Відповідно до законодавства Німеччини, з 2038 року електроенергія з вугілля більше не вироблятиметься. Однак коаліція, яка входить до складу німецького уряду, погодилася перенести дату на 2030 рік.

Законодавство ЄС загалом забороняє державну допомогу, якщо це не виправдовується причинами загального економічного розвитку. У заяві ЄК вирішила, що це стосується виплат Німеччини.

У ньому йдеться, що у разі виплати RWE 2,6 мільярда євро, ця компенсація дозволить поступово припинити роботу електростанцій, що працюють на бурому вугіллі, в регіоні Рейну.

Комісія встановила, що, попри те, що виплата є формою державної допомоги для промисловості, це було необхідно для досягнення мети поступової відмови від вугілля.

“Комісія дійшла висновку, що внесок цього заходу в екологічні та кліматичні цілі ЄС переважує будь-яке потенційне спотворення конкуренції, спричинене підтримкою”, — йдеться у заяві ЄК.

На цій основі Комісія схвалила німецький захід згідно з правилами ЄС про державну допомогу, додавши, що він “необхідний, відповідний і пропорційний”.

Представники Комісії пояснили, що компенсація сприятиме декарбонізації економіки відповідно до мети ЄС стати вуглецево-нейтральною до 2050 року.

Однак рішення ЄК не поширювалося на виплату німецьким урядом 1,75 мільярда євро енергетичній компанії LEAG, яка керує заводом у східному німецькому регіоні Лаузіц, між Котбусом і Дрезденом. Цей платіж ще потрібно погодити.