Про це заявив заступник директора ПрАТ “Київводоканал” Володимир Костюк в ефірі “Еспресо“.

Хочу нагадати, що річка Десна залишається основним видом водопостачання для очисних споруд Деснянських водопровідних станцій і становить 70% підготовленої питної води для мешканців Києва.

Альтернативи водозабору немає, зазначив Костюк та зауважив, що втрати будуть суттєвими та можуть призвести до серйозних наслідків і розбалансування системи водопостачання столиці. За його словами, через забруднення річки Десна в Києві можуть відмовитись від водопостачання Деснянських водопровідних станцій.

Забруднення річки Десна просувається. Ми стежимо й аналізуємо показники лабораторних досліджень багатьох організацій, які опікуються цим питанням. Водоканал двічі на тиждень бере проби у верхівʼях річки. На жаль, розбавлення цього забруднення так, як моделювали, не відбувається.

Органічне забруднення продовжується та змоделювати, яка вода прийде на водозабір через 4-5 днів, неможливо, зазначає заступник директора Київводоканалу.

Якщо такі результати підтверджуються й наша чинна технологія не здатна буде очистити воду, то можливий сценарій відмови від цього джерела водопостачання й перехід на інші джерела. Зокрема Дніпровську станцію та артезіанські джерела.

Однак альтернативна система не зможе на 100% забезпечити водопостачанням усе місто Київ.

Забруднення річки Десна

28 серпня у затоці річки Десна на Київщині виявили небезпечні отруйні речовини. Вони стікали по течії з російського кордону. У Міндовкіллі вжили низку заходів, щоб забруднена вода не дісталася великих міст України, зокрема Києва.

9 вересня виконувач обов’язків міського голови Чернігова Олександр Ломако повідомив, що забруднення Десни повʼязане зі знищенням очисних споруд росіянами. У той же день було зафіксовано зниження забруднення річки нижче Чернігова за течією.

10 вересня експерт мережі захисту національних інтересів “АНТС” та еколог Олег Листопад в етері КИЇВ24 розповів, що викид забруднення у Десну відбувся з цукрового заводу у селищі Тьоткіному Курської області. Згодом премʼєр-міністр України Денис Шмигаль також назвав цю причину основною.