Про це в етері КИЇВ24 розповів заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов.

Як зазначає експерт, загибель Раїсі запускає процес боротьби за наступництво. І не стільки за посаду президента, скільки загострює питання, хто буде після Хаменеї.

Йому вже 85 років і не зовсім добре здоров’я. Раїсі розглядався як майбутній верховний лідер. Так його бачили й про це говорили.

Данилов зазначає, що Раїсі був найближчою людиною до Хаменеї та першим президентом, з яким у Хаменеї не було конфліктів.

Хаменеї збирався зробити Раїсі наступником. Тут вже, насправді, можуть різні сили почати гру навколо цього. Це може запустити розкол еліт, але про це говорити рано.

Загибель лідера Ірану: усі деталі

Минулої суботи, 19 травня, низка інформаційних агентств повідомили про жорстку посадку вертольота, на борту якого перебував глава Ісламської Республіки Іран.

Рятувальна операція з пошуку вертольота тривала понад 10 годин. Згідно з повідомленнями ЗМІ, один із пасажирів гелікоптера, імовірно, виходив на зв’язок. Пізніше для пошуків іранського президента Туреччина направила безпілотний літальний апарат, який виявив уламки вертольота.

Внаслідок авіакатастрофи загинув президент Ірану Ібрагім Раїсі та глава МЗС Хосейн Амір Абдоллахіан.