Про це в ефірі КИЇВ24 сказав завідувач відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак.
Якщо не станеться катастрофічних наслідків для Росії. Але якщо сили, які після заколоту в Росії намагаються вести переговори зі Штатами і Заходом, кажуть: «Тільки не робіть так, щоб ми катастрофічно програли. Бо якщо ми програємо, то не зможемо утримувати ситуацію в Росії в рамках якогось конструктиву».
На думку Їжака, це важливий фактор для наших партнерів. Не те щоб настиснути на Україну, але пригальмувати і дати шанс певним силам прийти до влади у Росії.
Вони хочуть, щоб криза в Росії була керована. Щоб не довелося, як після розпаду СССР, іззовні втручатися і брати на себе відповідальність за цю територію. Все це закінчилося тим, що Росія через 20 років сказала, що її розвалили, пограбували і почала погрожувати ядерною зброєю. Тому шукають у Росії ті сили, які можуть конструктивно контролювати цю країну. І ті сили, які «проходять кастинг», говорять про те, щоб їх не змушували «катастрофічно програвати».
Нагадаємо, що 24 червня ворожнеча між ПВК Євгена Пригожина та Міноборони росії переросла у відкрите військове протистояння. Підрозділи Пригожина збираються дістатися Москви і вимагають видачі Шойгу та Герасимова. Путін наказав ліквідувати заколотників.
ФСБ росії відкрило кримінальну справу проти керівника ПВК «Вагнер» Пригожина через заклик до збройного заколоту.
Напередодні Пригожин заявив, що регулярні війська російської армії, підпорядковані Міноборони рф, вдарили по місцю дислокації «вагнерівців». У Міноборони це заперечили.
27 червня ФСБ закрила справуПригожина про збройний конфлікт. А самопроголошений президент Білорусі Лукашенко заявив, що очільник ПВК «Вагнер» прибув до Білорусі 27 червня.
У Білому домі заявили, що стежать за переміщенням «вагнерівців», але не знають, де перебуває Пригожин.
Фото: getty mages