Про це адвокат сказау у прямому ефірі програми “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ”.

Одразу після винесення вироку Приморським районним судом Одеси колишньому лідеру одеського осередку “Правого сектору” Сергієві Стерненку – понад 7 років позбавлення волі з конфіскацією половини майна, Масі Найєм написав: “Це не про правосуддя. Не про справедливість”.

Суд ще у 2015 році розглядав проти Стерненка справу  про викрадення людини – йдеться про на той час новообраного депутата Комінтернівської райради від партії “Родина” Сергія Щербича. Тоді Сергія Стерненка арештували, проте відпустили з-під варти. Його визнали винним у незаконному зберіганні травматичного пістолета. Пістолет Серненко віддав добровільно того ж року.

У цій справі я не був адвокатом Сергія. До сьогоднішнього дня я був адвокатом у справі щодо самозахисту. А щодо доказів у цій справі (про викрадення депутата, – ред.) я можу судити з того, що мену було відомо від самого Сергія і з того, що я бачив на засіданні… Докази прокурорів ґрунтувалися на словах свідка, який не свідчив у суді, що є порушенням. По-друге, суд не взяв до уваги експертизи, які з боку захисту були достатньо вмотивованими і вказували на те, що це не є вогнепальна зброя – це стартовий пістолет. Натомість взяли до уваги докази сторони обвинувачення, які були сумнівними“, – прокоментував судове рішення адвокат.

Масі Найєм зауважив, що доказів проти Сергія Стерненка, які би вказували прямо на його провину, у суду не було. Тож юрист називає це рішення політично вмотивованим. Як додатковий аргумент до цього втердження Масі Найєм нагадує той факт, що вирок мав би бути оголошений у п’ятницю, 19 лютого. Проте суд переніс засідання на сьогодні, 23 лютого.

На моїй практиці такого ще не було. Перенесли чому, з яких підстав? Я думаю, що за ці чотири дні відбувались певні “дива”, які призвели до такого вироку“, – заявив адвокат.

Наразі Сергій Стерненко вже в Одеському СІЗО та перебуватиме там до апеляції, яка відбудеться протягом місяця. Коли підсудного вивозили до слідчого ізолятора, численні активісти, які чекали на вирок під будівлею суду, намагалися заблокувати рух спецавтомобілю. Проте врешті виконавці вивезли Стерненка.

В апеляційній інтстанції інтереси Стерненка буде представляти група захисників, серед яких вже буде також Масі Найєм.

Тим часом активісти по всій Україні та навіть за кордоном оголосили про акціх протесту, які відбудуться ввечері сьогодні ж, 23 лютого:

  • Київ. 20:00, Банкова
  • Харків. 18:00, ОДА
  • Львів. 19:00, Площа Ринок
  • Луцьк. 18:00, прокуратура
  • Дніпро. 19:00, обласна прокуратура
  • Франківськ. 18:30, ОДА
  • Полтава. 19:00, ОДА
  • Рівне. 20:00, Майдан, біля пам’ятника Шевченку
  • Тернопіль. 19:00 обласне МВС
  • Вінниця. 19:00. Майдан Небесної Сотні
  • Одеса. 20:00. Пам’ятник Дюку
  • Чернівці, 18:00, Центральна площа
  • Кропивницький. 18:30, площа Героїв Майдану
  • Ужгород. 19:00, Театральна
  • Варшава. 20:00, Aleja J. Ch. Szucha 7.

Що відомо про справу проти Стерненка щодо викрадення людини? Депутата Сергія Щербича навесні 2015 року викрали п’ять осіб і катували, вимагаючи відмовитися від мандата, який він мав отримати 30 квітня. Після того як Щербича відпустили, він звернувся в поліцію та заявив, що серед його викрадачі вначебто був Сетрненко. Також у сторони обвинувачення начебто є покази свідка, котрий бачив момент, як депутата силою затягували в машину. Свідок до суду не з’являвся.

Сергія Стерненка заарештували у цій справі через півроку за підозрою у викраденні людини. Також був арештований тодішній соратник Стерненка по “Правому сектору” Руслан Демчук та лідер одеського Автомайдану ЄвгенаРезвушкін (за підозрою в хуліганстві і насильстві щодо працівника прокуратури). Тоді апеляційний суд дозволив Стерненку вийти під заставу в розмірі 60 тисяч гривень. Гроші на заставу зібрали цього ж дня і Стерненка та Демчука звільнили з-під варти.

Журналіст Володимир Бойко написав на своїй Facebook-сторінці, що начебто Стерненко був негласним співробітником Департаменту захисту національної державності СБУ  і начебто викрадав і катував Щербича саме на завдання СБУ в Одеській області. Проте він “зрадив” українську спецслужбу та “присягнув на вірність” ЦРУ в посольстві США у Києві.

Зазначимо, у 2018 році на Стерненка було вчинено три замахи, в ході третього, 24 травня, загинув нападник. Поліція розслідує загибель нападника як умисне вбивство. Стерненко стверджує, що це був самозахист. За цією справою активісту загрожує до 15 років позбавлення волі.

На початку квітня 2020 року екс-заступник генерального прокурора Віктор Трепак розповів, що генпрокурорка Ірина Венедіктова заявила йому про необхідність повідомити Стерненку про підозру. Після цього Трепак пішов з посади, а Венедіктова згодом сказала, що підозра Стерненку буде оголошена у будь-якому разі. 15 травня стало відомо, що двом чоловікам, які у 2018 році напали на Стерненка, оголосили підозру в хуліганстві, а 10 червня – що прокуратура закрила провадження проти загиблого Кузнєцова. Вранці 11 червня до Стерненка прийшли правоохоронці із ухвалою суду про примусовий привід до СБУ. Того ж дня йому повідомили про підозру в умисному вбивстві.

Фото: Twitter