Так влада РФ спробує публічно пояснити, чому російські військові та органи внутрішньої безпеки недолуго відреагували на заколот ПВК «Вагнер», і виправдати потенційну перебудову російського військового керівництва.
В ISW раніше повідомляли про помітну прихильність Суровікіна до ПВК «Вагнер» та його ймовірну підтримку «вагнерівців». А також, що Суровікін є головним кандидатом на роль «цапа-відбувайла», незалежно від фактичного рівня підтримки, яку він надав бунтівникам.
Раніше з’явилася інформація, що російська влада начебто заарештувала генерала армії Сергія Суровікіна 28 червня, що, можливо, свідчить про намір Кремля очистити Міністерство оборони від осіб, які вважаються нелояльними, йдеться в аналітичному звіті.
«Російське опозиційне джерело The Moscow Times повідомило 28 червня, що два джерела, близькі до Міноборони, підтвердили, що російська влада заарештувала Суровікіна через те, що він вирішив стати на бік Пригожина під час повстання», — зауважили в ISW.
«Незрозуміло, що змусило Суровікіна закликати Пригожина припинити повстання лише через кілька годин після його початку, хоча не виключено, що він зробив це під примусом, а не через підтримку російського військового керівництва», — наголошують аналітики.
Нагадаємо, що видання CNN писало, що російські спецслужби могли заздалегідь знати про намір ватажка «ПВК Вагнера» Євгена Пригожина влаштувати заколот. Також вони могли хотіти, щоб він увінчався успіхом.
Як повідомлялося, російські ЗМІ почали розповсюджувати інформацію про те, що Російського генерала Сергія Суровікіна, який свого часу керував «СВО», відправили до СІЗО «Лефортово».
Наразі офіційного підтвердження цієї інформації немає.
Фото: відкриті джерела