Про це в етері КИЇВ24 розповіла фахівчиня з міжнародних відносин, експертка з врегулювання міжнародних конфліктів Марія Гелетій.

Фіцо він такий, трохи з заходом. Це такий лідер, як Вучич. Він продовжує підтримувати відносини з Росією, але також допомагає Україні. Зокрема Україна, попри позицію Словаччини, може купувати у неї озброєння.

Марія Гелетій припустила, що таким чином Росія намагалась залякати та пригрозити інші країни, показавши, що РФ здатна робити з тими хто проти неї.

Це може бути погроза Росії тим лідерам, які допомагають Україні, але хочуть на двох стільцях сидіти. Поки немає результатів слідства, ми не можемо сказати хто стоїть за цим. Але Росії це вигідно. Зараз Україна налагоджує відносини з Сербією. Україна має з Фіцо добрі відносини, враховуючи його проросійську позицію.

Замах на Фіцо

У середу, 15 травня, прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо поранили під час стрілянини. Замах на життя стався у місті Гандлова. Це відбулося у будівлі, де проходило виїзне засідання уряду.

Як відомо, у прем’єра  вистрелив чоловік з натовпу. Фіцо отримав поранення. Його відразу доправили до лікарні вертольотом. Як з’ясувалось, правоохоронці відразу затримали нападника. Ним був 71-річний письменник та поет Юрай Цинтула.

Зазначимо, що на тлі замаху на прем’єра Словаччини, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що також отримав повідомлення з погрозами.