Як пише “Мілітарний”, безпілотник, назва якого наразі залишається в таємниці, вже зараз використовується на передовій. Серед його досягнень – ураження російського зенітно-ракетного комплексу.

У перспективі нова розробка має стати засобом знищення цілей як на землі, так і у небі завдяки своїй швидкості та потужній бойовій частині.

Новий український баражуючий боєприпас має зайняти ту ж нішу, що і російський “Ланцет”, завдаючи високоточних ударів по важливих одиницях бойової техніки на великій відстані від лінії фронту. Як і більшість безпілотників, він має електричний двигун та запускається з катапульти. Це робить його застосування простим для користувачів.

Новий Х-подібний фюзеляж забезпечує безпілотнику високу маневреність та можливість ураження статичних та рухомих цілей на різних траєкторіях. Зокрема він здатен заходити на ціль під прямим кутом.

Залежно від обраної цілі на борту безпілотника може встановлюватись бойова частина вагою до 3 кілограмів. Вона представлена у різних версіях: уламкова, термобарична або бронебійна з ударним ядром. Остання може пробивати до 40 мм броні та наносити серйозні ураження техніці, створюючи при “проламуванні” корпусу велику кількість вторинних уламків.

Для перехоплення повітряних цілей безпілотник буде оснащуватись уламковою бойовою частиною. Вибухова хвиля та потік уламків має зруйнувати фюзеляж ворожого розвідника та таким чином збити його.

Максимальна швидкість безпілотника не перевищує 180 км/год, а тому його основними “жертвами” можуть бути об’єкти, що рухаються повільніше за 130 км/год. Це російські “Орлан-10”, Zala та “Ланцети”.

Завдяки ретранслятору баражуючий боєприпас здатен працювати на великих відстанях та з хорошим зв’язком. Використовуючи його, оператор зможе обійти явище “радіогоризонту” та не втрачати відеосигнал і управління над дроном аж до самого влучання у ціль.

Зараз безпілотний комплекс перебуває на етапі доведення в умовах постійних пусків та застосувань в зоні бойових дій.