Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

У площині Всесвітнього економічного форуму в Давосі Зеленський та фон дер Ляєн обговорили ключові пріоритети порядку денного відносин між Україною та ЄС, насамперед у питанні фактичного початку переговорів про вступ до ЄС.

Сторони домовилися про початок скринінгу українського законодавства, що є черговим кроком на шляху до відкриття переговорів щодо членства України у Євросоюзі.

Також окрему увагу сторони приділили темі рішення про надання Україні 50 мільярдів євро від ЄС на саміті, що відбудеться 1 лютого. Зеленський заявив, що сподівається на консенсус у цьому питанні.

Водночас фон дер Ляєн повідомила у соцмережі X, що Єврокомісія просуває процес вступу України в ЄС вперед, а також забезпечує засоби для відновлення, відбудови та реформування України через відповідний фонд.

Наші серця з вашими солдатами на передовій. Віра в майбутнє ЄС додасть їм сили, — зауважила вона.

Непростий шлях України до ЄС

Нагадаємо, що у грудні 2023 року Європейська рада вирішила розпочати переговори про вступ України та Молдови до Європейського Союзу. Однак, вступні перемовини можуть тривати роками, якщо країна, яка хоче приєднатися до об’єднання, не відповідає критеріям.

Наприклад, Туреччині було надано статус держави-кандидата в грудні 1999 року. Країна почала переговори про вступ до ЄС ще у жовтні 2005 року, але, як випливає з публікації на сайті Євроради, «через тривале погіршення ситуації з демократією, верховенством права та основними правами в Туреччині» переговори про вступ призупинено з червня 2018 року.

Своєю чергою, віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що Україна буде готова до вступу в Євросоюз впродовж 2 років. Водночас посол Європейського Союзу в Австрії Мартін Зельмаєр вважає, що Україні для вступу в ЄС знадобиться від 6 до 11 років. Тому що орієнтовно стільки часу зайняв процес вступу Австрії.