Про це ідеться в указі №353.

РНБО визнала незадовільною роботу із забезпечення готовності укриттів до їх використання за призначенням у містах Київ, Запоріжжя, Херсон, Чернігів, Харків, Миколаїв, Одеса, Суми, Дніпро, Конотоп, Біла Церква, а також у Запорізькій та Сумській областях, Житомирському районі Житомирської області, Білоцерківському районі Київської області та Конотопському районі Сумської області.

З огляду на це Кабміну, обласним та Київській міській військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування слід вжити невідкладних заходів для притягнення до дисциплінарної відповідальності керівних працівників та інших посадових осіб, що відповідають за утримання та експлуатацію укриттів у населених пунктах, де ситуація визнана незадовільною.

За результатами вжитих заходів слід поінформувати Апарат РНБО до 30 червня.

Що саме має зробити уряд

Уряд має внести до 31 липня до Верховної ради пропозиції щодо змін до:

  • Кримінального кодексу – щодо посилення кримінальної відповідальності посадових осіб за неналежне утримання, експлуатацію укриттів та за незабезпечення безперешкодного цілодобового доступу населення до них;
  • Кодексу України про адміністративні правопорушення – щодо встановлення (посилення) відповідальності посадових осіб, балансоутримувачів (власників) за неналежне утримання, експлуатацію та незабезпечення цілодобового доступу населення до укриттів;
  • Закону України “Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності” – щодо встановлення відповідальності субʼєктів містобудування за неналежне проектування та будівництво захисних споруд цивільного захисту.

Окрім того, Кабміну визначено ще низку завдань. Зокрема:

  • уряд має визначити статус укриттів як таких, що мають стратегічне значення для забезпечення захисту населення;
  • визначити посадову особу зі складу Кабміну, що координуватиме та контролюватиме процес приведення обʼєктів до належного стану;
  • забезпечити проведення системних заходів щодо перевірки стану укриттів;
  • створити комісію на чолі з віце-премʼєр-міністром з відновлення – міністром розвитку громад, територій та інфраструктури для перевірки стану мостових споруд.

До того ж, обласні та Київська міська військова адміністрація мають:

  • забезпечити до 30 червня вилучення з електронних мап укриттів тих обʼєктів, які не можуть використовуватися населенням для укриття;
  • привести до 25 липня в належний стан наявні укриття, забезпечити цілодобовий та безперешкодний доступ до них;
  • вжити заходів щодо нарощування фонду укриттів, щоб забезпечення доступу до них для 100 % населення.

Нагадаємо, що вночі, 1 червня, росіяни здійснили чергову ракетну атаку на Київ. Унаслідок цього в Деснянському районі загинуло 3 людей, з них 1 дитина, 10 осіб травмовано, у тому числі одна дитина. Вони чекали на відкриття сховища, яке було закрите на момент удару.

Згодом до поліклініки в Деснянському районі виїхали фахівці Департаменту муніципальної безпеки для з’ясування причин зачиненого укриття.

Суд відправив під домашній арешт керівника медзакладу, біля якого через закрите укриття загинули люди.

Водночас міський голова Києва ініціював відсторонення голови Деснянської РВА.

Фото: Відкриті джерела