Про неприємну ситуацію у київському метро розповіла киянка Ніно Назарова у соцмережі Х.

Мешканка Києва зазначила, що коли метрополітен оголосив набір жінок на посаду машиністок поїздів, вона вирішила відгукнутися. Привабила зарплата: стипендія у 8-8,5 тисяч гривень під час навчання та офіційна зарплата у 28 тисяч гривень. Перспектива зростання до машиніста III класу, коли на місяць платять 33 тис. грн. Підвищення кваліфікації можливе через рік. Окрім того, дівчина хотіла допомогти країні та замінити мобілізованих чоловіків на цій посаді.

Киянка відправила резюме, після чого їй перетелефонували та запросили на співбесіду. Однак вже під час спілкування їй дали зрозуміти, що перевагу надаватимуть чоловікам та взагалі, “не дуже раді жінкам” на цій посаді. Ніно розповіла, що співбесіду, до якої входила екскурсія-поїздка в кабіні машиніста, організували лише для жінок-кандидатів. Чоловікам призначили окремий день. При цьому із 20 запрошених на цю співбесіду жінок прийшли лише три. Вона припускає, що більшість не прийшли, бо ще з першого дзвінка було зрозуміло, що на них там не чекають. Начальник посміювався з бажання жінок працювати в метрополітені.

 Після завершення екскурсії ми в кабінеті начальника прослухали лекцію про те, чому він не планує брати жінок на роботу та про те, що чоловіків мобілізують, нема кому працювати. Так, це якось уміщається в одній голові і нічого не клацає… Я пішла б на навчання і працювати, але майже впевнена, що цього не буде, поки що. Чи не з цим начальником. Можливо, на іншій гілці дівчатам вдасться.

Ніно також розповіла, що перед співбесідою повторювала фізику, намагалася підтягнути інші знання, але питали здебільшого про сім’ю – чи є діти та чоловік. Поки що в Україні є єдина жінка-машиніст потягу і вона працює у харківському метрополітені.

Нагадаємо, що у червні Київський метрополітен оголосив набір у технічну школу підприємства на курси машиністів та друкарок електропоїзда. Курси стартують у вересні, всі слухачі отримуватимуть стипендію. 7 червня стало відомо, що перша жінка навчається на машиніста київського метро. Також жінки працевлаштовуються на інші спеціальності в підземці. Однак пізніше у метрополітені повідомили, що поки призупинили набір бажаючих.