Американські журналісти відвідали підконтрольну Україні Суджу в Курській області та поспілкувалися з місцевими, які розповіли, що ніколи не думали, що війна прийде до них. Репортаж із Суджі показало видання The Washington Post.

Американське видання Washington Post опублікувало матеріал про те, що його журналісти та фотограф у суботу приїхали до Суджі у супроводі військових ЗСУ, передає УНН.

“(Журналісти) О’Грейді, Бур’янова і фотограф Ед Рам вирушили на територію, що утримується Україною в Росії, щоб задокументувати ступінь українського контролю і на власні очі побачити, в яких умовах живуть російські громадяни, які залишилися там”, — йдеться у матеріалі.

Видання стверджує, що його журналісти опитали щонайменше 12 мирних жителів Суджі.

Журналісти не зафіксували жодних воєнних злочинів

«Репортери не побачили жодних доказів того, що українські військові мародерствували або нападали на цивільних осіб. Десяток російських цивільних осіб, опитаних в Суджі, сказали, що з ними добре поводяться і вони не знають про жодного вбитого мешканця», — пише The Washington Post.

Журналісти зазначили, що те, як українські війська діють на території та ставляться до людей, які там живуть, посилює офіційні заяви про те, що Україна бачить мету свого наступу не як завоювання для довгострокової анексії, а як тактику переговорів, яка буде використана для тиску на Росію з метою повернення окупованих українських земель.

Допомога місцевим від ЗСУ

Місцеві жінки розповіли, що їм надають медикаменти, їжу та іншу допомогу, і подякували українським солдатам. Проте вони попросили вказати лише їхні імена, побоюючись репресій з боку російської влади.

65-річна місцева мешканка Тамара попросила репортерів сфотографувати Суджу і показати Путіну: «Покажіть це нашому президенту, нехай він подивиться». Інші жителі Суджі розповідали репортерам, що ніколи не думали, що війна прийде до них.

Репортери також стали свідками того, як українські військові допомагали підійматися жінкам із проблемами опорно-рухового апарату. 93-річна Валентина розповіла, що український солдат допоміг їй, віднісши на руках від будинку до свого автомобіля.