Про це пишуть VilaWeb і El Espanol.

Видання VilaWeb пише, що суд постановив тримати розгляд справи в таємниці, і «з плином часу причетність Росії до цього злочину виглядає все більш імовірною».

Наразі офіційного підтвердження того, що жертвою став саме Кузьмінов немає.

У нас немає даних, ми не можемо нічого підтвердити або спростувати, навіть те, скільки куль було в трупі. Ми говоримо про це всім ЗМІ, — наголосив речник командування Цивільної гвардії в місті Аліканте, яка взяла на себе розслідування вбивства.

Речниця іспанського уряду, пославшись на таємницю слідства, також ухилилася від відповіді на запитання, чи було це вбивство стратою з боку Росії.

Що відомо про обставини вбивства

У муніципалітет Віла-Джойоса, де вбили Кузьміна, зареєстровано 1 200 громадян Росії та 800 українців. Не виключено, що хтось із росіян впізнав пілота, чиє зображення було широко поширене, коли він «дезертирував»

У пілота було щонайменше п’ять вогнепальних поранень, його застрелили у другому підвалі гаража багатоквартирного будинку. Кузьмінов намагався втекти, але впав на пандусі, що веде до першого підвалу.

Садівник, який працював на території, не чув жодного пострілу, тому слідчі підозрюють, що їх заглушили. Однак, камери спостереження агентства нерухомості зафіксували в’їзд і виїзд автомобіля убивць.

Кузьмінова ліквідували професіонали

За даними видання El Espanol, Кузьмінова вбила «професійна група», яка стежила за його життям і за всіма камерами спостереження.

Від самого початку Цивільна гвардія розслідувала подію в Віла Джойосі як зведення рахунків, оскільки жертва отримала півдюжини куль, а згодом автомобіль, на якому втекли вбивці, переїхав тіло. Незабаром після цього автомобіль був знайдений спаленим за кілька кілометрів від місця злочину, в містечку Ель Кампелло.

Хоча документи, знайдені у загиблого у Віла Джойосі, нібито належали 33-річному громадянину України, джерела в поліції та українській військовій розвідці підтвердили, що це був саме російський пілот Кузьмінов. Його особу підтвердили відбитки пальців, а документи були фальшивими.

Друзі Максима розповіли, що він «боявся загинути на війні» і хотів звільнитися з армії ще до початку війни в Україні, але «йому не дозволили». Крім того, льотчик боявся потрапити в полон в Україні.

У Росії проти Кузьмінова відкрили справу про «державну зраду», а родичі двох його загиблих товаришів вимагали, щоб він поплатився життям за те, що зробив.

Викрадення російського гелікоптера

Нагадаємо, що 23 серпня в Україну прилетів і сів російський гелікоптер Мі-8 з екіпажем. Російський пілот таємно домовився з українською розвідкою.

Пізніше стало відомо, що за викраденням вертольота стоїть російський пілот, 28-річний Максим Кузьмінов. За свій вчинок він отримав півмільйона доларів у гривневому еквіваленті.