Зараз так само стоїть питання щодо пошкодження ще “Івана Хурса”. Ця інформація так само верифікується. Щодо характеру ушкоджень — знову таки, треба чекати, поки буде зібрано цю інформацію. Є така підозра, що, скоріш за все, він теж отримав пошкодження і тільки ми зберемо цю інформацію з різноманітних джерел і зможемо її верифікувати, тоді ми зможемо вже нею оперувати як фактом, — наголосив Плетенчук.

Крім того, 25 березня ВМС ЗСУ теж після українського Генштабу підтвердили пошкодження великих десантних кораблів “Азов” та “Ямал” внаслідок атаки на військові об’єкти у Севастополі ввечері 23 березня. Один з них одразу відправився на ремонт. Ці кораблі використовувались для вирішення логістичних питань російських військових.

За словами Плетенчука, з 13 кораблів з початку повномасштабного вторгнення в окупантів наразі залишається у строю лише три.

“Іван Хурс” — це російський середній розвідувальний корабель ближньої, дальньої морської та океанської зони. Він, зокрема, забезпечує зв’язок та управління флотом, веде радіорозвідку та радіоелектронну боротьбу, а також стежить за компонентами американської системи протиракетної оборони.

Що відомо про вибухи у Севастополі 23 березня

23 березня у тимчасово окупованому Криму відбулось успішне ураження об’єктів Чорноморського флоту держави-агресорки Росії у Севастополі. І нині в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України розкрили подробиці того, що там було уражено великий десантний корабель “Ямал”. Зокрема був атакований 13-й судноремонтний завод, де, серед іншого, був пришвартований цей великий десантний корабель.

За оцінками воєнної розвідки України, характер пошкоджень “Ямалу” критичний: це пробоїна у верхній палубі, яка зумовила крен на правий борт. У зв’язку з чим окупанти безперервно відкачують воду з ураженого корабля, який брав участь в анексії Криму.

“Ямал” був побудований у 1987-му, роком пізніше увійшов до складу Чорноморського флоту. З 2017 по 2023 рік перебував на ремонті у севастопольському судноремонтному заводі у Кілен-бухті. З червня 2023 року перебував на балансі 197-ї бригади десантних кораблів ЧФ РФ, здебільшого його використовували в навчаннях і бойовій підготовці російських десантників. Після ураження корабля у 197-ї бригади десантних кораблів ЧФ РФ, які дислокуються в окупованому Севастополі, за даними Апострофа, залишилося лише два кораблі, обидва десантні — “Орськ” і “Микола Фільченков”.

Із 13 великих десантних кораблів, які були у Чорноморського флоту РФ на початку повномасштабного вторгнення, до сьогодні залишалося лише п’ять. Якщо ВДК “Ямал” та “Азов”, уражені у Севастополі, зазнали серйозних пошкоджень та будуть “відмінусовані”, то буде тільки три. Про це заявив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук. За його словами, точних даних щодо пошкоджень цих суден наразі немає, триває верифікація. Якщо вони виявляться серйозними, це буде суттєва втрата для ЧФ Російської Федерації.