Концепція виставки побудована за аналогією до дерева: коріння, стовбур, крона. Відповідно до цієї логіки розташовані експонати — від археологічних артефактів часів палеоліту і порохівниць XVIII століття до пасківників, святкових строїв, колекції писанок, а також робіт Віктора Зарецького, Павла Макова, Альбіни Ялози, фотографій Оксани Чорної і витинанок Дарії Альошкіної.

“Дерево життя — символ, який уособлює зв’язок між трьома світами — підземним світом, землею та небом, а також між минулим, теперішнім і майбутнім. Ці смисли зберігаються й продовжують жити в декоративному мистецтві, обрядах і сучасних художніх творах, стверджують організатори події”, – йдеться у повідомленні музею.

  • Керівниця проєкту: Людмила Строкова
  • Кураторки виставки: Анна Гудімова, Олена Брайченко, Ксенія Башуцька.
  • Організатори: Національний музей декоративного мистецтва України, ГО Центр гастрономічних досліджень.

Проєкт реалізований у співпраці з Національним музеєм історії України, Національним художнім музеєм України, Дніпропетровським національним історичним музеєм імені Д.І. Яворницького, Національним музеєм народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського, Історико-меморіальним музеєм Михайла Грушевського та Херсонським обласним художнім музеєм імені О.О. Шовкуненка.

Вартість квитка: стандартний – 150 гривень, пільговий – 75 гривень.