Про це йдеться в сюжеті телеканалу «Київ».

Хлопця звати Святослав Лавриненко. У свої 12 він навчається в шостому класі Київської гімназії «Успіх», має три сестри та маленького собачку, а у вільний час займається англійською, плаванням та планує свій майбутній бізнес.

Облаштувати зелений рай у квартирі хлопчику допоміг дідусь. У кімнаті пахне свіжістю, а ще молодою цибулькою та часничком. У горщиках підростають майбутні замовлення, за якими доглядає Свят. Щойно приходить до дідуся, одразу береться до роботи.

На екофермі вже є мікрозелень, огірки, кріп, редис, часник та навіть квасоля – перша рослина Свята.

«Мені задала домашнє завдання вчителька по біології – проростити в серветці коріння квасолі. Потім я її посадив в пророщувальну зону, і потім в горщик. І вона отак проросла вже на 50 см десь і скоро буде пускати квіточки», – розказує хлопчик.

Захоплення переросло в бізнес-план. Одного дня Свят разом із дідусем поїхав до господарського магазину, де майже на всі гроші придбав ґрунт та формочки для вирощування, а на решту – цибулини для висадки. Через певний час з’явилася й перша клієнтка.

«Вперше – Олеся, це мамина подруга. Вона приїжджала до мами додому і я їй віддав 5 пучків цибулі по 100 грн. Я брав ціни з магазину, але знижував на 40 гривень», – ділиться історією успіху Свят.

Згодом він почав вести телеграм-канал «Стручок». Щодня викладає світлини, відео і проводить опитування щодо цін на зелень. Буквально за тиждень назбиралося понад 2 тисячі підписників і десятки клієнтів, які вже скуштували свіженьку цибульку.

Свою продукцію Свят доставляє особисто, домовляючись з покупцями про зустріч біля метро, або ж відправляє замовлення поштою. Більшість зароблених коштів планує інвестувати у свою справу.

І, звісно, частину грошей виділяє на подарунки для сестер, які допомагають з веденням бізнесу. Зокрема Марійка малює логотипи та веде книгу бронювань.

«Він мені запропонував платити гроші. І мені почало подобатися все це малювати. Ще я на нього працюю бухгалтером», – розказує дівчинка.

Сестричка записує в блокнот ім’я клієнта, товар, оплату й місце зустрічі.

Наразі юний підприємець планує подальшу роботу, адже кількість замовлень перевищила будь-які очікування. Зелень бронюють на місяць уперед. Після такого успіху мрія Свята здається більш ніж реальною.

«Я хочу створити свою екоферму та город. Планую помідори чері, капусту, картоплю, а подобається мені цибуля з їстівною, а так квасоля дуже подобається – моя найулюбленіша рослина», – каже він.

Мама допомагає Святу складати бізнес-план на майбутнє. Наразі є кілька стратегій розвитку, утім найбільше підприємець схиляється до того, щоб засадити город у бабусі та на дачі. Для цього доведеться все літо працювати, та якщо Свят наважиться – родичі обов’язково його підтримають.

Святослав Тромса