Як це працює, йшлося у сюжеті КИЇВ24.

Занурити людину в атмосферу Революції гідності і допомогти її побачити майдан на власні очі. Ось ключове завдання VR-експозиції. Над нею працювали музейники та дизайнери понад пів року. Вони відтворили у 3D найбільш впізнавані і знакові локації.

Знайти об’єкти дуже просто. Вони розміщені в серці подій на майдані та Хрещатику. На спеціальних інформаційних стендах є QR-код. Наводите на нього камеру свого смартфона, вас перекидає на сайт музею. І далі дотримуючись інструкцій можна побачити одну зі знакових локацій Революції гідності і навіть зробити з ним фото.

«Це імерсивний проєкт. Він дає можливість бути всередині. Не просто уявляти, а справді бачити. Бо наша уява залежить від нашого досвіду, від того, що ми раніше бачили. А тут людина, яка навіть ніколи нічого не чула про Майдан, може це побачити. І це не фотографія, яка є відірвана від простору. Ми бачимо це в контексті простору, в пропорції до машин, які їздять, до людей, які ходять, і до споруд, які довкола», – розповіла про проєкт Ольга Сало, кураторка й авторка проєкту, заступниця генерального директора Національного музею Революції Гідності.

Всього у проєкті відтворили 10 найвідоміших об’єктів тих часів. Серед них можна знайти фрагмент наметового містечка і мистецький барбакан в ньому. А ще знамениту “йолку”. Ну і, звичайно, 7 барикад, які захищали майданівців від силовиків.

Цільова аудиторія проєкту це, звичайно, молодь і люди, які не мали можливості побачити Майдан. А ще іноземні гості. Ну, і окрема категорія — це самі учасники Революції гідності. Люди, яким важливо побачити що памʼять в просторі міста існує.

Кожен обʼєкт VR має надзвичайно-точний зовнішній вигляд форму та пропорції. А ще можна роздивитися елементи побуту та захисту майданівців. Згодом про’кт доповненої реальності обіцяють розширити новими експонатами.

Юлія Махових