Більше про це йшлося у сюжеті КИЇВ24.
Анатолій Волошин, головний інженер ШЕУ Дарницького району, в професії вже більше 40 років. Розповідає, що коли навчався в технікумі про інклюзивність і безбар’єрність переходів не було й мови.
«Про це, коли я навчався навіть ніхто не думав. Все воно було по таким стандартам радянським», – каже він.
Київавтодор перші роботи з пониження бордюрного каменю на переходах розпочав, ще з 2004 року, але стандарти і вимоги були зовсім інші, каже Анатолій Волошин.
«Раніше за ДБН треба було робити пониженяя бортового каменя, щоб він виглядав над асфальтом 4 см. Потім знову новий ДБН – 2, зараз все робиться в ноль», – розповів він.
Один з пандусів підземного переходу на Великій Кільцевій виглядає так, ніби людина, яка його проектувала взагалі не розуміється на проблемах людей на кріслах колісних. Сумнівно, що колись хтось самостійно зміг спуститися цим пандусом. В рамках реконструкції відбувається будівництво новго пандусу. Він великий, пологий і придатний до самостійного користування.
«Нахил робимо нормативний для того, щоб людини на візочках і люди похилого віку могли безперешкодно по пандусам спускатися до підземного пішоходного переходу», – пояснює гендиректор КК «Київавтодор» Олександр Федоренко.
Нині ще на етапах проєктування передбачають комфортні умови для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
«Попередньо цю локацію проходить представник громадської організації, яка опікується проблемами людей з інвалідністю, вона надає свої консультації ми загально-комісійно робимо якісь висновки і потім втілюємо цей об’єкт в життя», – розповів начальник управління з експлуатаційного утримання вулично-дорожньої мережі КК «Київавтодор» Олег Бурдужа.
В цьому році КМДА вперше запланувало облаштування 20 інклюзивних маршрутів.
«Ми беремо зупинку громадського транспорту і від неї будується маршрут до якогось соціально важливого об’єкту», – пояснює посадовець.
До сучасних норм мають привести всі пішохідні переходи Києва. Їх в столиці щонайменше 8 тисяч.
«У роки до повномасштабного вторгнення ми робили 300-400 за рік і, в принципі, у нас ще є обсяг роботи. На сьогоднішній день ще орієнтовно 3500 пішохідних переходів наземних потребують робіт з пониження», – зазначив Бурджа.
До кінця 2024го року планується зробити 509 понижень бортового каменя на 256 пішохідних переходах. Наразі дорожники столиці виконали майже половину із запланованих робіт.
Наталія Бєлогурова