Про допомогу для слабочуючих міста Києва йшлося у сюжеті КИЇВ24.
Дев’ятимісячний Андрійко не має вушок. Він народився з цією рідкісною вадою.
«У нього мало того, що відсутні зовнішні вушка і ще порушені внутрішні, на жаль, у нас немає можливості при такій патології зробити операцію і тут в цій лікарні чудові лікарі нам допомогли і ми дуже рано отримали апарат кісткової провідності. І це майже найперший випадок коли дитині так рано ставлять такий апарат», – каже мама хлопчика.
Апарат кісткової провідності забезпечує передачу звуку до слухового нерва через кістки черепа. Андрійку його встановили в чотири місяці, нині хлопчику дев’ять і він добре чує, навіть коли з ним говорять пошепки.
«Якби не було цього апарату дитина не могла б чути, зовсім трошки тільки голосні звуки і набйліьше, що така дитина не може володіти слухом, не може розвиватися, і не має ніякої іншої можливості дати дитині слух», пояснює вчителька-дефектологиня й аудіологиня відділення патології слуху та мовлення СУВАГ, КНП Свято-Михайлівська клінічна лікарня м. Києва Юлія Григораш.
Вартість апарата, завдяки якому Андрійко чує, становить близько мільйона гривень. Маленький киянин отримав два таких (по одному на кожне вушко) безкоштовно, завдяки Київській міській цільовій програмі «Підтримка та розвиток охорони здоров’я». З цієї ж програми виділяють гроші і на закупівлю кохлеарних імплантів, вартість яких не менша. З 2023 року цей метод слухопротезування почали проводити в міській Свято-Михайлівській клінічній лікарні.
«Це надзвичайно великий крок, тому що ці дітки і військовослужбовці, які втратили слух під час агресії російської федерації змогли повернутися до звичайного нормального життя», – Каже Олександр Дехтярук, в.о. завідувача відділення для дорослих та дітей КНП Свято-Михайлівська клінічна лікарня м. Києва.
Нині в Свято-Михайлівській лікарні працює команда разом зі спеціалістами університету з Богомольця, Варшавського університету, ЛОР-інституту.
«Ми підготуємо тут потужну команду, яка буде забезпечувати саме ці операції у киян і лікарня стане таким потужним осередком з відновлення слуху», – розповіла завідувачка кафедри отоларингології Національного медичного університету імені Богомольця Юлія Дєєва.
Та операція це лише один з етапів на шляху до відновлення слуху. Без хорошої реабілітації навіть успішне оперативне втручання може не дати бажаних результатів.
«Вони будуть проходити цю реабілітацію в стурктурному підрозділі нашого структурного підрозділу Святомихайлівської клінічної лікарні підрозділу СУВАГ», – розповів Дехтярук.
«Це дуже круте місце, серйозно, у мене дитина яка взагалі не йшла на контакт взагалі просто, не розмовляла з людьми, і зі мною не розмовляла, то зараз обидві дитини ходять в садочок масовий і там і співи, і танці, і друзі, і все на світі», – поділилася мати двох дітей, які проходять реабілітацію після кохлеарної імплантації.
Кохлеарна імплантація проводиться коли є повна глухота. Нині кількість пацієнтів, які її потребують значно зростає за рахунок військовослужбовців.
«Військовослужбовець, який отримав дуже важку травму скроневої кістки, тобто голови. Він отримав цю травму внаслідок вибуху і повна втрата слуху. Після кохлеарного імпланту він отримав соціально-адекватний слух», – пояснює Дехтярук.
Якщо дитині з глухотою вчасно встановити імплант вона геть не відрізнятиметься від однолітків. Завдяки міській програмі кияни і їх можуть отримати безкоштовно.
«В нашому центрі можуть отримати слухові апарати пільгові категорії населення, інваліди, учасники бойових дій, військові, чорнобильці і пенсіонери», – наголошує завідувачка відділення патології слуху і мовлення СУВАГ, КНП Свято-Михайлівська клінічна лікарня м. Києва Ірина Кондратенко.
Це щодо дорослих. А ось дітям не потрібно бути в пільговій категорії аби отримати слуховий апарат безоплатно, всім за потреби видадуть. Звертатися можна до ЛОР-відділення Свято-Михайлівської лікарні.
Наталія Бєлогурова