Що робити з проблемою, йшлося у сюжеті КИЇВ24.

Кияни скаржаться, що немає достатньої кількості паркомісць біля житлових будинків, житлових споруд. Через це виникають конфлікти між сусідами. Через проблему з паркомісцями, жителі вдаються до самозахоплення паркомісць. Дехто встановлює металеві конструкції, що називаються “локерами”. Інші встановлюють металевий дріт і замки.

Власники машин паркують їх навіть на газонах. І це породжує проблему, наприклад, коли транспорт ДСНС у разі пожежi не може проїхати на прибудинкову територію.

Міські структури займаються лише евакуацією авто, що не розв’язує проблему, особливо у спальному районі.

Проблеми з паркуванням існують не лише у житлових комплексах, а й на вулиці та тротуарах. Це підтвердив показовий рейд рятувальників у Голосіївському районі столиці. Вони наочно продемонстрували, чому пожежна машина дістається місця загоряння вдвічі повільніше.

«Коли створюється якась надзвичайна ситуація, спеціальній пожежній техніці дуже важко заїхати. Це не лише взимку, влітку теж бувають такі ситуації. Жителі є свідомі і несвідомі. От несвідомі ставлять у такому місці, де незручно і неможливо проїхати автомобілю. У даному випадку ви бачите пожежний автомобіль, він зупинився і далі проїхати не може», – каже провідний інспектор голосіївського районного управління ДСНС України у місті Києві Дмитро Говорущак.

Мешканці комплексу, де рятувальники проводили рейд, так само жаліються на проблему. Вранці виїхати з двору фактично неможливо.

За інформацією Департаменту транспортної інфраструктури Києва, у столиці курсує понад мільйон автівок як легкових, так і вантажних, і питання наявності паркомісць у столиці залишається відкритим.

Кияни намагаються вирішити ситуацію з паркуванням власноруч. Як варіант — створення ОСББ. Воно дасть змогу на своїй прибудинковій території облаштувати паркомісця.

Єлизавета Калітвенцева