Вистрелити з протитанкового комплексу прямо по російському танку. Таке можна зробити в столиці на одному з курсів особистої безпеки для цивільних. Триденний курс по 5 годин коштує близько 5 тисяч гривень, його проводять фахівці з різних сфер. Про це йшлось в ефірі телеканалу «Київ».
30 хвилин теорії та більш ніж 2 години практики роботи з Nlaw у межах курсу особистої безпеки для цивільних. Такий вишкіл має три рівні: на першому навчають, як поводитися з короткоствольною зброєю, з пістолетом; на другому покращують навички стрільби з пістолета й додають роботу з протитанковою зброєю Nlaw. А вже на третьому рівні учасники курсу 2 дні живуть в окопах та покращують навички роботи зі зброєю.
Переносна протитанкова керована ракета малої дальності, простіше кажучи, не менш популярний від джавеліна – ЕНЛАВ. Його головне призначення — знищення броньованих машин, БТРів та танків. Ця спільна розробка шведів та британців має свою особливість – тільки один постріл.
Тут, у центрі STRATA за допомогою сучасних технологій їх можна робити безліч. А в реальному житті тільки один постріл коштуватиме близько 30 тисяч доларів.
Першим зголошується розібратися з Енлавом Дмитро. У цивільному житті він адвокат, тому поки вбачає свою ефективність на економічному фронті країни:
«Я взагалі-то не геймер, і небагато в молодості встиг награтися, перше там освіта була, спорт, і було мені не до комп’ютерних ігор, а тут як іграшка для дорослих чоловіків, знаєте, як купують машинку дитині, там на радіоуправлінні, то робота з Nlaw дещо похожа на таку запальну іграшку», – каже Дмитро.
Він згадує, як у перші дні повномасштабної війни готовий був зустрічати ворога в столиці:
«Я спокійно просто зібрав свої автомати. Свої патрони, магазини, і ми відразу в центрі міста 3 доби тільки чекали, щоб тільки сунулись, вийдіть на приціл. Так і з Nlaw, тільки вийдіть на приціл, рука смикнеться», – додає адвокат.
За легендою, на екрані російські БТР-80, танк Т72 та славнозвісні тигри, легко броньовані машини. Звичайно, з їхніми відомими знаками «Z».
Окрім навчання на протитанковій керованій ракеті Nlaw, є ще шведський гранатомет АТ4, ПЗРК «Стінгер» та в розробці Джавелін. Усі ці установки раніше застосовувались у бою, та більшість з них одноразові, тому військові привезли вже використані, а фахівці переобладнали: додали електроніку, баласт, аби за допомогою сучасних технологій навчатись цілити у ворога. Тренажери постійно вдосконалюють, аби вони були максимально наближеними до реальності. До центру приїжджають військові, які були на фронті, а вже механіки вносять уточнення, правки в програмне забезпечення і в механічну частину, поки військові не підтверджують: це саме так, як відбувається в реальному житті.